Rozmiar czcionki

Affidea otrzymała nagrodę „Dostawca roku w zakresie diagnostyki” w konkursie Health Investors Awards 2022

Z dumą informujemy, że Affidea otrzymała nagrodę „Dostawca roku w zakresie diagnostyki” w konkursie Health Investors Awards 2022. Nagrody HealthInvestor Awards są wyrazem uznania dla wybitnych osiągnięć, innowacji i doskonałości w sektorze opieki zdrowotnej i mają na celu nagrodzenie organizacji, które wniosły znaczący wkład w rozwój sektora medycznego.

Affidea została doceniona przez sędziów za innowacyjne podejście do pionierskich technologii w celu poprawy wyników klinicznych, bezpieczeństwa pacjentów przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności operacyjnej. Trzy innowacyjne inicjatywy, które sprawiły, że Affidea została doceniona przez kapitułę podczas HealthInvestors Awards to:

  • Cyfryzacja ścieżki obsługi pacjenta, począwszy od e-rezerwacji badania po e-wynik dające pacjentom możliwość szybkiej obsługi i stałego dostępu do wyników swoich badań.
  • Program MRI Excellence, który służy zwiększeniu wydajności operacyjnej maszyn MRI. Analiza wskaźników KPI, takich jak średnia liczba badań na godzinę, czas wykorzystania aparatu, godziny otwarcia i zamknięcia placówki, liczba badań, zmiana cewek pozwoliły na poprawę komfortu badania dla pacjenta, a firmie przyniosły 28% wzrost liczby badań na godzinę co przełożyło się także na 11% wzrost przychodów z badań MRI
  • Innowacyjne oprogramowanie Sztucznej Inteligencji, które firma Affidea zainstalowała w swoich centrach PET/CT w Polsce, Rumunii i Włoszech, w celu utrzymania jakości obrazów PET/CT uzyskanych przy zmniejszonej dawce znacznika lub skróconym czasie skanowania. W celu weryfikacji algorytmu sztucznej inteligencji przeprowadzono pilotaż w ośrodku Affidea IRMET w Turynie we Włoszech, w ośrodku PET-CT akredytowanym przez UEMN/EBNM i EARL. Wyniki kliniczne były znakomite. Osiągnięto 33% redukcję dawki FDG bez pogorszenia jakości obrazu w połączeniu ze skróceniem czasu skanowania nawet o 50%. Niższa dawka dla pacjentów poddawanych badaniu PET-CT przekłada się na ich bezpieczeństwo, a skrócenie czasu skutkuje wyższym komfortem dla pacjentów. Wszystko to osiągnięto przy zachowaniu tej samej jakości obrazu dla dokładnej diagnozy, a także wydajności operacyjnej dla centrum medycznego.

 

Giuseppe Recchi, dyrektor generalny Affidea, powiedział: „Jestem zaszczycony otrzymaniem tej nagrody w imieniu wszystkich pracowników Affidea, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jest to wielkie osiągnięcie i uznanie dla innowacyjnego sposobu myślenia, który kieruje wszystkimi naszymi inicjatywami w Affidea, koncentrując się na zapewnianiu wyjątkowej jakości klinicznej i komforcie pacjentów. Jestem dumny, że wszystko, co robimy w Affidea, przynosi ogromne korzyści naszym pacjentom, lekarzom i systemowi opieki zdrowotnej w każdym kraju, w którym jesteśmy obecni”.

 

Michał Kwieciński, Senior VP Regional COO, który dumnie reprezentował Affidea podczas ceremonii wręczenia nagród, powiedział: „To był zaszczyt odebrać nagrodę w imieniu Affidea i naszego fantastycznego zespołu specjalistów klinicznych, obsługi pacjentów i biznesu. Szczycimy się dostarczaniem najwyższej jakości usług diagnostyki obrazowej we wszystkich 15 krajach, w których prowadzimy działalność”.

Jury, które przyznało Affidea tytuł Dostawcy Roku Diagnostyki, podczas ceremonii wręczenia nagród przyznało: Firma „osiągnęła wybitny wzrost w 2021 roku, otwierając 47 nowych europejskich centrów diagnostycznych. Z zaangażowaniem wdraża innowacyjne rozwiązania dla poprawy wyników klinicznych i bezpieczeństwa pacjentów. Affidea jest silnie pozycjonowana na rynku krajowym i międzynarodowym z imponującymi wynikami”.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Grosvenor House Hotel w Londynie i wzięło w niej udział 1200 kluczowych osobistości niezależnego sektora zdrowia.