Rozmiar czcionki

Akredytacja UEMS/EBNM

European Union of Medical Specialists (UEMS), to istniejąca od 1958 r. organizacja przedstawicielska dla lekarzy specjalistów w Unii Europejskiej (UE) i Europejskim Obszarze Gospodarczym. Obecnie skupia aż 37 krajów, a jedną z jej głównych ról stanowią promocja i ujednolicenie najwyższego poziomu szkolenia medycznego specjalistów w UE i poza nią. W ramach UEMS, funkcjonuje również Sekcja Medycyny Nuklearnej, która w 2003 roku połączyła swoje siły z Europejską Radą Medycyny Nuklearnej (EBNM).

 

Miło nam poinformować, że ośrodki Affidea PET/CT w Warszawie i Wrocławiu otrzymały w tym roku akredytację tych dwóch organizacji.

UEMS/EBNM działają wspólnie celu ujednolicenia, doskonalenia i zharmonizowania szkolenia w dziedzinie medycyny nuklearnej w całej Europie, zgodnie z najwyższymi możliwymi standardami. Zaletą akredytacji jest poprawa opieki nad pacjentem poprzez standaryzację jakości w medycynie nuklearnej. Posiadanie akredytacji jest równoznaczne z tym, że w pracowniach procedury wykonywane są zgodnie z najwyższymi obowiązującymi normami.” – wyjaśnia dr n. med. Zbigniew Podgajny z placówki Affidea PET/CT Warszawa.