W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Affidea oferuje bezpłatne badania Tomografii Komputerowej płuc dla mieszkańców wybranych powiatów województwa dolnośląskiego. Badanie będzie można bezpłatnie wykonać w centrach diagnostycznych Affidea w Legnicy i w Wałbrzychu.

Skuteczna profilaktyka

Jak w przypadku większości nowotworów, odpowiednio wczesne wykrycie raka płuc połączone z profilaktyką dają szansę na całkowite wyleczenie. Rak płuc to jeden z najgroźniejszych nowotworów, na który narażeni sią przede wszystkim palacze. Dlatego to w szczególności oni powinni pamiętać o regularnym wykonywaniu badań płuc.

Tomografia komputerowa klatki piersiowej, jest obecnie najdokładniejszym oraz kluczowym badaniem. – Właśnie dlatego nawet tych palaczy, którzy czują się świetnie, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań tomografem komputerowym w kierunku wykrywania raka płuc, które na terenie województwa dolnośląskiego realizujemy od 20 sierpnia w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” w naszych placówkach w Legnicy i w Wałbrzychu – mówi dr Jacek Filarski z centrum diagnostycznego Affidea. – Tomografia komputerowa klatki piersiowej jest obecnie najdokładniejszym badaniem pozwalającym na ocenę stanu płuc i śródpiersia. Jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna – dodaje.

​Akcja przeznaczona jest dla mieszkańców powiatów: górowskiego, zgorzeleckiego, bolesławickiego, dzierżoniowskiego oraz m. Jelenia Góra i m. Wałbrzych.

Dowiedz się więcej:      22 44 11 106