W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Affidea oferuje bezpłatne badania Tomografii Komputerowej płuc dla mieszkańców wybranych powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i dolnośląskiego. Badanie będzie można bezpłatnie wykonać w centrach diagnostycznych Affidea w Olsztynie, Legnicy i w Wałbrzychu.

W regionie warmińsko-mazurskim będą mogli skorzystać z badań mieszkańcy powiatów: oleckiego, gołdapskiego, ełckiego, ostródzkiego, giżyckiego i szczycieńskiego.

W regionie dolnośląskim mieszkańcy powiatów: górowskiego, zgorzeleckiego, bolesławickiego, dzierżoniowskiego oraz m. Jelenia Góra i m. Wałbrzych.

Skuteczna profilaktyka

Jak w przypadku większości nowotworów, odpowiednio wczesne wykrycie raka płuc połączone z profilaktyką dają szansę na całkowite wyleczenie. Na początek, warto zrezygnować z palenia oraz od razu zwrócić się do lekarza, gdy zauważy się niepokojące objawy – niecodzienny kaszel czy chrypę.

Gdy skorygujemy już nasze nawyki, warto zainteresować się również profesjonalną diagnostyką. Mowa o tomografii komputerowej klatki piersiowej, która jest obecnie najdokładniejszym oraz kluczowym badaniem, pozwalającym na ocenę płuc i innych narządów. – Skuteczność leczenia raka płuc to przede wszystkim nowoczesne metody wczesnego wykrywania. Badanie tomografem komputerowym jest bezbolesne, nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, a wykrycie choroby we wczesnym stadium niemal w 100% gwarantuje całkowite wyleczenie – mówi dr Wojciech Sucharski z Centrum Diagnostycznego Affidea w Olsztynie.

– Właśnie dlatego nawet tych palaczy, którzy czują się świetnie, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań tomografem komputerowym w kierunku wykrywania raka płuc, które na terenie województwa dolnośląskiego realizujemy od 20 sierpnia w ramach „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” – mówi dr Jacek Filarski z centrum diagnostycznego Affidea w Wałbrzychu. – Tomografia komputerowa klatki piersiowej jest obecnie najdokładniejszym badaniem pozwalającym na ocenę stanu płuc i śródpiersia. Jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna – dodaje.

Dowiedz się więcej:      22 44 11 106