Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne
Affidea Wałbrzych

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Tomografia komputerowa

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Wałbrzych

Centrum Diagnostyczna Affidea Wałbrzych skutecznie pomaga Pacjentom już od 19 lat, co roku wykonując ponad 26 tysięcy badań, dostarczając informacji o ewentualnych zmianach chorobowych w układzie mięśniowym, szkieletowym, krwionośnym czy nerwowym.

 

W 2021 roku placówka przeszła gruntowny remont podczas, którego została wyposażona w jeden z najnowocześniejszych rezonansów magnetycznych firmy GE Healthcare – SIGNA™ Voyager 1,5T. Przy jego pomocy technicy i lekarze radiolodzy wykonują wysokospecjalistyczne procedury neurologiczne, onkologiczne i ortopedyczne. Za pomocą aparatu można m.in. szczegółowo obrazować mózgowie w kierunku udaru mózgu (badanie spektroskopia MR), a także dokonać precyzyjnej oceny jelita cienkiego i zmian pozajelitowych oraz ocenę pozostałych narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych protokołów Pacjenci uzyskali możliwość jeszcze dokładniejszego badania w obszarze nadgarstka, łokcia, piersi, serca i prostaty.

 

1,5-Teslowy aparat Signa Voyager firmy GE pozwala na precyzyjną diagnostykę, zapewniając jednocześnie Pacjentowi wysoki komfort podczas badania. Umożliwia wykonanie badania u osób odczuwających lęk przed ograniczoną przestrzenią (klaustrofobia), mających trudność z pozostaniem w bezruchu lub niemogących wstrzymać oddechu przez dłuższy czas. Większe łóżko i tunel, służące do wykonania badania, gwarantują Pacjentom więcej miejsca i zapewniają maksymalny komfort. Ten nowoczesny rezonans magnetyczny pozwala też na diagnostykę pacjentów o większej masie ciała – jego udźwig wynosi 250 kg.

 

W Pracowni diagnostycznej Affidea Wałbrzych do dyspozycji Pacjentów oddaliśmy także nowoczesny 64 rzędowy tomograf komputerowy model GE Revolution Evo, który pozwala na skrócenie czasu wykonywania badania aż o ok. 40% przy zachowaniu obrazu o wysokiej rozdzielczości. Aparat tomograf komputerowy pozwala wykonywać badania o bardzo wysokiej jakości obrazu ograniczając dawkę promieniowania. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wymagają stałej kontroli i wykonują to badanie cyklicznie w stosunkowo krótkich odcinkach czasu.

 

Na aparacie można wykonać niskodawkową tomografię komputerową płuc i klatki piersiowej (NDTK) będącą alternatywą dla klasycznego badania RTG. Badanie to nie tylko obciąża organizm mniejsza dawką promieniowania rentgenowskiego, ale też umożliwia bardziej dokładną ocenę diagnostyczna i pozwala na wcześniejsze wykrycie np. raka płuc. Niskodawkowa tomografia komputerowa to także doskonałe narzędzie diagnostyczne w ocenie zmian pocovidowych.

 

Nowoczesne oprogramowanie, w które wyposażony jest aparat pozwala na wykonanie wysokospecjalistycznych badań serca niezbędnych w diagnozie m. in.: wady serca, zatorów płucnych i miażdżycy.

 

Dzięki badaniu tomograficznemu serca można ocenić parametry czynnościowe serca (objętość, ruchomość, grubość oraz kurczliwość ścian), zwapnienia tętnic wieńcowych metodą Agatstona.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

19

lat działalności

+26

tysięcy badań obrazowych rocznie

45

osobowy zespół

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka niejednoznacznych zmian: poszukiwanie ogniska pierwotnego przy rozsiewie choroby nowotworowej; ocena ewentualnego procesu wieloogniskowego, zwłaszcza przed planowaną operacją oszczędzającą; monitorowanie pacjentek onkologicznych po przebytym leczeniu; ocena implantów u pacjentek po operacjach plastycznych oraz po rekonstrukcji piersi

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych, nosogardło, twarzoczaszka, oczodoły, szyja, kości skroniowe, naczynia

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych, umożlwiające zobrazowanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

diagnostyka zmian pourazowych, zmian nowotworowych, schorzeń i patologii w obrębie tego narządu

mózgowie, twarzoczaszka, oczodoły, struktura ucha, badanie naczyń mózgowych (Angiografia TK), perfuzja mózgowa, HRCT ucha wewnętrznego, zatoki przynosowe

schorzenia narządów jamy brzusznej, badania naczyń krwionośnych jamy brzusznej

narządy miednicy, struktury kostne miednicy, diagnostyka naczyń krwionośnych

diagnostyka naczyń krwionośnych, badania radiometryczne (np. pomiar długości kończyn dolnych, pomiar kąta ustawienia rzepki)

technika obrazowania medycznego wykorzystywaną do wizualizacji wnętrza naczyń krwionośnych oraz organów ciała, zwracającą szczególną uwagę na tętnice, żyły oraz komory serca. Standardową metodą przeprowadzania badania angiograficznego jest wstrzyknięcie nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich środka kontrastowego, a następnie przeprowadzenia obrazowania przy użyciu technik opartych o promieniowanie rentgenowskie takich jak fluoroskopia

monitorowanie pacjentów z czynnikami ryzyka choroby wieńcowej (np. nikotynizm, nadciśnienie tętnicze, otyłość, wiek, podwyższony cholesterol), kontrola stanu i drożności by-pass, obrazowanie aorty i naczyń płucnych, brak jednoznacznego rozpoznania w przeprowadzonych testach diagnostycznych [SPECT, EKG] przy odczuwalnych nietypowych dolegliwościach)

ocena przemieszczeń i złamań kręgów (w tym pourazowych, powstałych w wyniku osteoporozy), wad rozwojowych kręgosłupa, nacieków nowotworowych, nieprawidłowej budowy naczyń krwionośnych, zwężenia kanału kręgowego, przepukliny krążka międzykręgowego

płuca – diagnostyka zmian ogniskowych miąższu płuca, chorób śródmiąższowych
śródpiersie – struktury kostne klatki piersiowej
diagnostyka naczyń, w tym zatorowości tętnic płucnych

Centrum Diagnostyczne
Affidea Wałbrzych

ul. Sokołowskiego 4
58-309 Wałbrzych

Kontakt:
   222 552 386
   mcm.walbrzych@affidea.com

Godziny otwarcia:

Badania:
pon.-pt. 8:00-20:00

Rejestracja i odbiór wyników:
pon.-pt. 8:00 -18:00

Dyżur całodobowy:
sob.-niedz.

 

Przyświeca nam cel:

dbałość o pacjentów i zapewnianie im najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz
Przygotowanie do badania TK
Pobierz
Zgoda na badanie TK
Pobierz
Porady i triki – rezonans magnetyczny a klaustrofobia
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Ulotka MR kręgosłupa
Pobierz
Ulotka MR piersi
Pobierz
Ulotka MR prostaty
Pobierz
Ulotka MR stawów
Pobierz
Ulotka TK jelita grubego
Pobierz
Ulotka TK zatok
Pobierz
Ulotka TK klatki piersiowej
Pobierz
Cennik MR Affidea Wałbrzych
Pobierz
Cennik TK Affidea Wałbrzych
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Odwracalne nadciśnienie tętnicze – czy to możliwe? Przyczyny, objawy i rozpoznanie nadciśnienia
Nowy tomograf komputerowy w Skarżysku-Kamiennej
Kiedy wykonuje się tomografię komputerową i rezonans magnetyczny serca?
Mam cię na oku – rezonans magnetyczny w obserwacji zmian
Rozpoznanie tętniaków – czym są i jak wygląda diagnostyka?
USG dla niemowląt, dzieci i dorosłych w Affidea Kielce
Modernizacja placówki Affidea Kielce
Rezonans magnetyczny w sedacji dla dzieci i dorosłych
Nowy wymiar technologii – aparat PET/CT Omni Legend w Affidea
Affidea zdobyła nagrodę „Diagnostics and Primary Care” w konkursie LaingBuisson Health Awards 2022