Mając na względzie zapotrzebowanie na ośrodki leczenia onkologicznego w Polsce, Euromedic Onkoterapia Sp. z o.o. z przyjemnością informuje o rozpoczęciu budowy ośrodka radioterapii na terenie NZOZ Europejskie Centrum Zdrowia Otwock przy ul. Borowa 14/18, który już w czwartym kwartale 2012r. przyjmie pierwszych pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Ośrodek  zostanie wyposażone w trzy  megawoltowe aparaty do teleradioterapii, aparat do brachyterapii HDR oraz wysokiej klasy Tomograf Komputerowy. Ponadto jeden z poziomów obiektu będzie przeznaczony w całości na Szpitalny Oddział Radioterapii, z którego  korzystać  będzie  35 pacjentów leczonych w trybie hospitalizacji.

Centrum w Otwocku  będzie pierwszym ośrodkiem radioterapii na terenie Województwa Mazowieckiego  oraz czwartą  tego typu placówką po Wałbrzychu , Poznaniu i Koszalinie , należącą do Firmy Euromedic w Polsce.

Otwarcie Centrum zaplanowane jest na  listopad 2012 r. Leczenie w ośrodku będzie całkowicie bezpłatne dla pacjentów objętych powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym –  wszystkie zabiegi będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.