Giuseppe Recchi dołącza do Affidea z Telecom Italia, gdzie od września 2017 roku piastował funkcję wiceprezesa, a wcześniej (od kwietnia 2014) – prezesa wykonawczego. W latach 2011–2014 zajmował stanowisko prezesa zarządu Eni SpA. Wcześniej pracował w General Electric (GE), do której dołączył w 1999 roku. Pełnił tam funkcję prezesa GE Capital Structure Finance Italia oraz dyrektora zarządzającego ds. fuzji i przejęć w regionie EMEA zanim powierzono mu stanowisko prezesa i dyrektora generalnego GE South Europe.

– Giuseppe to menedżer światowego formatu – podkreślił Richard Smith, przewodniczący rady nadzorczej Affidea. – Cieszymy się, że dołącza do nas, by stanąć na czele zespołu Affidea. Znaleźliśmy w nim idealnego, doświadczonego kandydata, który poprowadzi Affidea naprzód, w kierunku realizacji naszych ambicji. Z entuzjazmem  wkraczamy w nowy etap rozwoju Grupy.

– Ogromnie się cieszę z możliwości dołączenia do Affidea i niecierpliwie czekam na rozpoczęcie współpracy z jej niezwykle utalentowanymi, oddanymi pracownikami – powiedział  Giuseppe Recchi. – Wizja zarządu i udziałowców spółki pod względem skali celów odpowiada moim własnym ambicjom, więc z zapałem przystąpię do pracy. Dołączam do firmy mającej silną pozycję na wszystkich polach swojej działalności. Skoncentruję swoje wysiłki na zapewnieniu, by Affidea nadal świadczyła doskonałe usługi swoim klientom na obecnych i nowych rynkach, jak również na wspieraniu jej innowacyjności i rozwoju w roli dostawcy opieki zdrowotnej najwyższej jakości.

 

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Joerg Neef: joerg.neef@konsulenten.ch
T +41 43 344 42 42
M +41 79 405 56 32

Marie-Hélène Hancock: marie-helene.hancock@konsulenten.ch
T +41 22 340 28 45
M +41 79 204 21 22

 

O Grupie Affidea

Affidea (www.affidea.com) jest wiodącym ogólnoeuropejskim dostawcą usług w zakresie diagnostyki obrazowej  i radioterapii onkologicznej, działającym w 16 krajach w całej Europie. Affidea koncentruje się na terminowym zapewnianiu wszechstronnych usług diagnostycznych oraz gwarantuje wysoką jakość, dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i współpracy z doświadczonymi specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Grupa Affidea zatrudnia prawie 5000 lekarzy specjalistów i realizuje ponad 1100 procedur diagnostycznych i terapeutycznych w obszarze chorób nowotworowych. Affidea przeprowadza ponad 10 milionów badań diagnostycznych rocznie. Affidea jest własnością trustów i funduszy związanych z rodziną Bertarellich, którymi zarządza Waypoint Capital (www.waypointcapital.net).

O Giuseppe Recchim

Od września 2017 roku pełnił funkcję wiceprezesa Telecom Italia. Wcześniej, od kwietnia 2014 roku, był prezesem wykonawczym tej spółki. W latach 2011–2014 pełnił funkcję prezesa zarządu Eni SpA. W 1999 roku dołączył do General Electric (GE), gdzie zajmował kilka stanowisk kierowniczych w Stanach Zjednoczonych i Europie. Pełnił funkcję prezesa zarządu GE Capital Structure Finance Italia oraz dyrektora zarządzającego ds. fuzji i przejęć w regionie EMEA. Do 2011 roku był prezesem i dyrektorem generalnym GE South Europe. Do 1999 roku. kierował przedsiębiorstwem Recchi SpA (generalny wykonawca działający w 25 krajach, zajmujący się budową nowoczesnej infrastruktury publicznej). Znaczną część swojego życia zawodowego spędził w Stanach Zjednoczonych.

Od lipca 2014 roku Giuseppe Recchi pełnił funkcję prezesa zarządu Fondazione TIM. Jest członkiem zarządów spółek INWIT S.p.A., UnipolSai Assicurazioni SpA oraz Istituto Europeo di Oncologia. Jest również członkiem komitetu wykonawczego i rady Confindustria, gdzie już wcześniej założył komitet mający zachęcać zagranicznych inwestorów do uruchamiania nowych projektów we Włoszech. Należy do zarządu Istituto Italiano di Tecnologia, Komisji Ładu Korporacyjnego oraz Stowarzyszenia Włoskich Spółek Akcyjnych Assonime.

Był członkiem zarządu Exor SpA, Europejskiego Komitetu Doradczego Blackstone, Rady Konsultacyjnej prywatnego funduszu kapitałowego Invest Industrial oraz Komitetu Doradczego Inicjatywy Energetycznej Massachusetts Institute of Technology. Sprawował także funkcję współprzewodniczącego grupy zadaniowej ds. poprawy przejrzystości i zwalczania korupcji w grupie B20 w latach 2012–2014.

Giuseppe Recchi urodził się w 1964 roku. Ukończył studia inżynierskie na Politechnice Turyńskiej. W latach 2004-2006 na Uniwersytecie w Turynie wykładał finanse przedsiębiorstw. Dekretem Prezydenta Republiki Włoskiej, dnia 1 czerwca 2017 roku został odznaczony tytułem „Cavaliere del Lavoro” (Order Zasługi za Pracę).