Rozmiar czcionki

Modernizacja placówki PET-CT Olsztyn

16 marca 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie pracowni PET-CT Affidea Olsztyn, wieńczące szeroko zakrojone prace modernizacyjne. Pojawili się na nim przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie oraz firmy GE Healthcare – producenta nowoczesnego aparatu PET-CT Discovery IQ, w który wyposażona została placówka.

Siła doświadczenia

W Affidea Polska rocznie wykonujemy blisko 5 000 badań PET-CT pomagając w ocenie przebiegu leczenia, a także dostarczając informacji o ewentualnych, dotąd niestwierdzonych u pacjenta, zmianach chorobowych. Stale rozwijamy nasze placówki, wyposażając je w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny oraz podnosząc kwalifikacje personelu, dzięki czemu oferujemy opiekę zgodną ze światowymi standardami.

W Affidea skupiamy na tym, do czego jesteśmy powołani – leczeniu i diagnozowaniu pacjentów. To robimy najlepiej. Dzisiaj, dzięki naszej ogromnej inwestycji, mamy nową, wyremontowaną pracownię i nowy aparat, które służyć będą mieszkańcom naszego miasta i województwa. – zaznaczył podczas uroczystości otwarcia Dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego Affidea, Krzysztof Bratuś.

 • Nowoczesne technologie i diagnostyka dostępna dla każdego

  Skaner PET-CT Discovery IQ, z jakiego korzystać mogą teraz pacjenci olsztyńskiej pracowni Affidea, to przełom w ocenie ilościowej drobnych zmian nowotworowych. Aparat pozwala na precyzyjną lokalizację nawet niewielkich rozmiarów ognisk nowotworowych oraz skrócenie czasu badania o 25%. Zastosowana w skanerze nowoczesna technologia, wykorzystywana przy obróbce obrazów, umożliwia także zmniejszenie dawki podawanego Pacjentowi izotopu o 50%.

  Szybkość, precyzja i bezpieczeństwo wykonywania badań diagnostycznych bezpośrednio wpływają na skuteczność leczenia onkologicznego.

 • Technika w walce z nowotworem

  Funkcjonujemy w naszym mieście już od ponad 11 lat. Znajdujemy się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, z którym ściśle współpracujemy: wspierając się i wymieniając doświadczeniami, wykonując badania diagnostyczne i lecząc pacjentów. Od początku naszej pracy w Olsztynie pomogliśmy już 14 000 pacjentów w trudnej sytuacji – w większości pacjentom onkologicznym. Mamy nadzieję, że po modernizacji, z pomocą jednego z najnowocześniejszych, a na pewno najnowszego w kraju aparatu, uda nam się pomóc kolejnym tysiącom pacjentów, którzy potrzebują specjalistycznej diagnostyki obrazowej – dodał Dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego Affidea, Krzysztof Bratuś.

  W olsztyńskiej pracowni PET-CT Pacjenci mają możliwość wykonania badania z wykorzystaniem dwóch izotopów: FDG i choliną. Badania PET-CT są w całości finansowane przez NFZ bez obciążania placówki kierującej i pacjenta. Aby możliwa była refundacja badania przez Narodowy Fundusz Zdrowia na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza kierującego. Jeżeli wskazanie do wykonania badanie PET/CT nie znajduje się na liście wskazań NFZ do tego typu badania, istnieje również możliwość wykonania badania pełnopłatnego.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa pacjentów do naszej placówki Affidea w Olsztynie, gdzie otrzymają profesjonalną opiekę  i wyniki PET/CT pozwalające na trafną i skuteczną diagnozę oraz leczenie. Honorujemy skierowania z całego kraju, oferując pacjentom krótki czas oczekiwania na badanie i opis.