Potrzebujesz diagnostyki specjalistycznej? Nie chcesz i nie możesz czekać w kolejce? W naszej placówce we Wrocławiu badanie PET/CT w ramach NFZ wykonasz nawet w ciągu tygodnia! Zadzwoń i umów się badanie:

 

CZYM JEST BADANIE PET/CT?

Skrót PET/CT oznacza pozytonową tomografię emisyjną lub też pozytonową tomografię komputerową. Jest to połączenie dwóch szczegółowych metod diagnostycznych dających bardzo dużą precyzję w rozpoznania nowotworów (w około 90% badanych przypadków), niespotykaną przy pomocy tradycyjnych technik obrazowania.

Badanie pozwala również na dokładną kontrolę efektów terapii w trakcie leczenia chorób nowotworowych. Badania PET/CT są w całości finansowane przez NFZ* lub mogą być wykonywane prywatnie.

*Zgodnie z ustalonymi kryteriami kwalifikacji.

DIAGNOZOWANIE

Badania diagnostyczne przy użyciu metody PET/CT znalazły szerokie zastosowane przede wszystkim w onkologii – wczesne rozpoznawanie choroby nowotworowej, przerzutu lub wznowy, monitorowanie terapii.

Wykorzystywane są również w identyfikacji chorób układu nerwowego i sercowo-naczyniowego oraz w mniejszym stopniu w diagnostyce chorób zakaźnych i pediatrii.

Zobacz, jak niewiele czasu zajmie Ci dojazd do naszej placówki:

Przygotowanie do badania PET/CT

Podczas przygotowywania się do badania prosimy o przestrzeganie poniższych zaleceń:
1. Przede wszystkim należy się zrelaksować. Metoda PET/CT jest zupełnie bezbolesna i bezpieczna, przypomina, bardzo powszechne badanie tomografem komputerowym.

2. Na 24 godziny przed badaniem nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych, nie pićalkoholui napojów zawierających kofeinę (np. kawy, coli, herbaty itp.). Jest to bardzo ważne, gdyż czynniki te mają znaczny wpływ na dokładność wyników badania.

3. Na 6 godzin przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia z wyjątkiem czystej wody.

4. Jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub chorujesz na cukrzycę skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym lub naszym ośrodkiem PET/CT. Otrzymasz dodatkowe instrukcje postępowania.

5. Nie należy przyprowadzać ze sobą do ośrodka dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

6. Przed badaniem należy wysłuchać i dokładnie wykonać wszystkie polecenia lekarzy i techników.

7. Należy mieć ze sobą 1 litr wody mineralnejniegazowanej.

Na badanie PET/CT należy zarezerwować 4 godziny i zabrać ze sobą:

  • oryginał skierowania od lekarza specjalisty
  • kserokopie opisów niedawno wykonanych badań obrazowych (CT, MRI, USG, scyntygrafia) oraz płyty lub klisze do wglądu lekarza
  • dowód osobisty
  • 1 litr niegazowanej wody

Jesteśmy przygotowani!

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś. Najważniejsze jest zdrowie.

Affidea PET-CT: ul. Borowska 213, 50-556 Wrocław (główne wejście)