„Nie zauważasz nas” – ruszyła kampania społeczna promująca Wałbrzych jako medyczną wizytówkę regionu

14/10/2015
Wałbrzyskie Międzynarodowe Centrum Onkologii (MCO) Affidea oraz Specjalistyczny Szpital im. Dr. A. Sokołowskiego ruszają z nietypową kampanią „Nie zauważasz nas”. Jej celem jest budowa świadomości, że dzięki wczesnemu rozpoznaniu, skutecznej terapii i wsparciu najbliższych można wyleczyć się z choroby nowotworowej.

– Chcemy zbudować wśród pacjentów Dolnego Śląska świadomość, że blisko nich istnieje miejsce, w którym uzyskają profesjonalną pomoc w razie choroby nowotworowej. – mówi Joanna Borczak, Dyrektor Marketingu, Affidea.

W nietypowej kampanii – eksperymencie kinowym – udział wzięli autentyczni pacjenci MCO Affidea w Wałbrzychu, którzy dzięki profesjonalnej pomocy ośrodka nie musieli szukać pomocy z daleka od domu i mogli leczyć się wśród swoich najbliższych.

Prezentując sylwetki autentycznych mieszkańców okolic Wałbrzycha, którzy zmagali się z chorobą chcemy pokazać ludziom, że z jednej strony problem onkologiczny nie jest gdzieś daleko, że może spotkać każdego z nas, a z drugiej strony dać nadzieję, że można pokonać nowotwór i wrócić do normalnego życia, swoich pasji, będąc cały czas z rodziną, blisko swojego miejsca zamieszkania. – dodaje Joanna Borczak.

Więcej o akcji na www.leczesiewwalbrzychu.pl.

Międzynarodowe Centrum Onkologii Affidea od 7 lat z sukcesem działa na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego, lecząc rocznie ponad 1,6 tys. pacjentów z regionu Dolnego Śląska. Współpracuje ze Szpitalem Houston Methodist (Texas, USA), co pozwala lekarzom z ośrodka konsultować wyniki badań obrazowych swoich pacjentów oraz w oparciu o wspólną wiedzę i doświadczenie planować kolejne etapy ich leczenia.