Rozmiar czcionki

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Światowy Dzień Walki z Rakiem to okazja do zwiększania świadomości na temat profilaktyki, objawów i diagnostyki nowotworów oraz samego leczenia onkologicznego. Dla większości osób zaangażowanych w obchody to także szansa na pokazanie symbolicznej solidarności z chorymi i ich rodzinami. Jednak dla nas, w Affidea, 4 lutego jest kolejnym z wielu dni intensywnej pracy i walki o zdrowie pacjentów.

Nasz przeciwnik atakuje z wielką siłą – w 2020 roku liczba zachorowań na nowotwory w Polsce wynosiła ponad 204,5 tys., a wg prognoz WHO, w ciągu 10 lat ma wzrosnąć nawet o 14%. Daje to ponad 233 tys. nowych, rozpoznanych przypadków raka rocznie. To zatrważające dane, ale jako międzynarodowa firma medyczna stale podejmujemy działania, które bez lęku pozwalają nam spoglądać w przyszłość. Sięgamy przy tym po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie onkologii i diagnostyki, dzięki czemu nasz wspaniały zespół specjalistów zyskuje coraz skuteczniejsze narzędzia do wspierania pacjentów w ich zmaganiach.

  • Właściwa diagnostyka to skuteczne leczenie

    Pierwszy krok w kierunku zdrowia zawsze stanowi diagnoza. Systematycznie doposażamy nasze pracownie w nowoczesne aparaty rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej oraz modernizujemy nasze ośrodki, by zapewnić pacjentom jak najbardziej precyzyjną diagnostykę, przy równoczesnym zachowaniu ich komfortu i bezpieczeństwa. Nasza rola nie kończy się jednak na rozpoznaniu choroby.

  • Technika w walce z nowotworem

    Z nowotworami skutecznie walczymy. W ubiegłym roku we wszystkich Międzynarodowych Centrach Affidea wdrożyliśmy system AlignRT, służący do pozycjonowania i monitorowania położenia pacjenta w czasie napromieniania oraz zwiększający precyzję i bezpieczeństwo leczenia. Realizujemy w nich również brachyterapię, która bardzo dobrze sprawdza się chociażby w leczeniu raka piersi czy prostaty. Z kolei w MCO Poznań, pacjenci mogą skorzystać z radioterapii skojarzonej z hipertermią – metody zwiększającej ich szanse na zwycięstwo w walce z nowotworem nawet o 20-30%.

W trosce o dobro innych

Inwestujemy nie tylko w nowoczesny sprzęt i infrastrukturę, ale i dbamy o podnoszenie standardów świadczonych usług, a te potwierdzają kolejne, uzyskane przez certyfikaty – w ostatnim czasie chociażby EARL PET/CT oraz ISO 27001. Dzięki projektom takim jak Radio Stream i Peer Review, usprawniamy naszą pracę, wykorzystując ogromną skalę naszego działania i możliwość wymiany doświadczeń. W ubiegłym roku z sukcesem uruchomiliśmy także Portal Pacjenta oraz Portal Lekarza. Opierając się na nowoczesnych technologiach, usprawniliśmy proces umawiania badań i przekazywania skierowań oraz przyspieszyliśmy ścieżkę pacjenta, zapewniając samym pacjentom i ich lekarzom kierującym, dostęp do obrazów rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Tym samym zaproponowaliśmy im najbardziej innowacyjne rozwiązanie w branży. Jesteśmy dumni z naszych wspólnych osiągnięć i z indywidualnych sukcesów każdego członka naszego zespołu. Ogromnie cieszy nas, gdy nasi eksperci wzrastają, zdobywając specjalizacje oraz kolejne stopnie naukowe.

Planujemy cały czas zwiększać skuteczność i precyzję prowadzonych badań diagnostycznych oraz leczenia radioterapeutycznego. Wierzymy, że drogą do tego jest rozwój naszej kadry oraz wdrażanie najnowocześniejszego sprzętu medycznego i najlepszych standardów. Będziemy dalej się rozwijać – gwarantując naszym pacjentom najwyższą jakość w wymiarze obsługowym i klinicznym.

 

Chcemy też podziękować – naszym koleżankom i kolegom z placówek Affidea za serce, które wkładają w codzienną pracę, za empatię, ciepło i zaangażowanie, na które pacjenci zawsze mogą liczyć. Dziękujemy również pacjentom – za zaufanie, którym nieustannie nas obdarzają.