28 czerwca 2012 roku podczas uroczystej gali w Kielcach, Euromedic otrzymał “Świętokrzyską Perłę”. Do otrzymania prestiżowego tytułu “Świętokrzyska Perła” zakwalifikowały się firmy i instytucje za wyjątkowe osiągnięcia w życiu gospodarczym, społecznym i kulturalnym województwa Świętokrzyskiego.

 

Euromedic Świętokrzyskie Centrum Medyczne prowadzi pracownie diagnostyczne i kardiologii zabiegowej w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej, Końskich, Włoszczowej, Sandomierzu oraz w Busko-Zdroju. Wszystkie pracownie wyposażone są w nowoczesny sprzęt diagnostyczny firmy GE Healthcare. W naszych ośrodkach pacjenci mogą korzystać z usług diagnostycznych z zakresu:

Tomografii Komputerowej (Busko Zdrój, Kielce, Skarżysko Kamienna, Włoszczowa)
Rezonansu Magnetycznego (Kielce)
Kardiologii inwazyjnej (Końskie, Sandomierz)

W marcu br. Euromedic przeprowadził pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego, projekt pod hasłem “Świętokrzyskie – zdrowe płuca” dotyczący przesiewowych badań płuc. Celem podjętej inicjatywy było zdiagnozowanie zmian nowotworowych w grupie pacjentów o podwyższonym ryzyku.

W Polsce Euromedic działa od 2001 roku. Na terenie całego kraju prowadzi 24 centra diagnostyczne (w tym 3 pracownie PET-CT) oraz 3 ośrodki radioterapii. Wszystkie Centra Euromedic powstają i działają w ścisłej współpracy z jednostkami publicznej ochrony zdrowia. Badania i inne usługi medyczne świadczone przez Centra finansowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wzorowanemu na efektywnych standardach zachodnioeuropejskich, wszyscy pacjenci mają dostęp do najwyższej jakości usług diagnostycznych.