Rozmiar czcionki

Od ponad 20 lat działamy na polskim rynku, dostarczając rozwiązania z zakresu diagnostyki obrazowej i leczenia onkologicznego. W oparciu o technologie i światowe standardy realizujemy świadczenia zarówno w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. Szacujemy, że w Polsce co dziesiąte badanie rezonansem magnetycznym i co piąte badanie PET/CT jest wykonywane w naszych placówkach.

 

 

Nasza kadra liczy aż 250 radiologów, którzy konsultują ze sobą trudne przypadki w obrębie ich specjalizacji, w ramach programu wzajemnego recenzowania. Każdego miesiąca losowa próbka badań trafia do najbardziej doświadczonych lekarzy, czuwających nad zachowaniem standardów obrazowania i opisu. Świadomi tego, że polski rynek mierzy się z problemem zbyt małej ilości specjalistów z branży medycznej, korzystamy również z teleradiologii, czyli segmentu działalności bazującej na zdalnym opisywaniu badań. W Affidea ok 20% badań opisywanych jest przez lekarzy pozostających poza placówką.

W Affidea prowadzimy system zarządzania przypisywaniem badań według dostępności i specjalizacji lekarzy, w celu skrócenia średniego czasu oczekiwania na wynik badania.

Świadczymy usługi z zakresu diagnostyki obrazowej i leczenia onkologicznego. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.
Diagnostyka obrazowa

rozwiń zwiń

Affidea obecna w 16 krajach, prowadzi 246 ośrodków, obsługując 1260 urządzeń służących do diagnostyki obrazowej i leczenia pacjentów chorych onkologicznie. Inwestujemy w nowe technologie.

Leczenie onkologiczne

rozwiń zwiń

Affidea oferuje pacjentom chorym onkologicznie leczenie w zakresie radioterapii: teleterapii i brachyterapii. Na terenie naszych ośrodków onkologicznych prowadzimy skojarzone leczenie włączające porady i konsultacje specjalistyczne, nowoczesną diagnostykę obrazową oraz leczenie w oparciu o teleterapię i brachyterapię.

Hipertermia skojarzona z radioterapią
Dowiedz się więcej
Poradnia onkologiczna
Dowiedz się więcej
Badania kliniczne

rozwiń zwiń

Krok w stronę przyszłości, krok w stronę zdrowia.

Prowadzimy badania w dziedzinie onkologii, hematologii, kardiologii i neurologii, jednak nasz sprzęt diagnostyczny oraz kadra pozwalają na prowadzenie badań również w innych obszarach.

Badania kliniczne
Dowiedz się więcej

Affidea Polska w liczbach

35

centrów medycznych

28

pracowni diagnostycznych

4

pracownie PET – CT

2

ośrodki radioterapeutyczne

1100

pracowników

+350

tys. badań w ramach NFZ i prywatnych rocznie

Affidea to:

standardy diagnostyki i leczenia zgodne z wytycznymi towarzystw radiologicznych

wykwalifikowany zespół medyczny

technologie i zdigitalizowana ścieżka Pacjenta

Affidea wdrożyła w Polsce zdigitalizowaną ścieżkę pacjenta. Pacjenci i ich lekarze uzyskali możliwość dostępu online do obrazów wykonanych techniką rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Wdrożone Portale Pacjenta i Lekarza skracają proces diagnostyczny poprzez zapewnienie szybkiego przepływu informacji pomiędzy placówką diagnostyczną Affidea, pacjentem i lekarzem zlecającym badanie rezonansem lub tomografem. Ułatwiają też konsultacje między lekarzami poprzez łatwe udostępnienie wyników innym specjalistom.

 

Ponadto, badania rezonansem i tomografem można teraz umawiać przez system online m.in. przy wykorzystaniu e-skierowań – za pomocą urządzeń stacjonarnych i mobilnych.

  • Portal Pacjenta

    umożliwia przeglądanie obrazów z wykorzystaniem dedykowanej przeglądarki diagnostycznej, bez konieczności jej instalacji. Dodatkowo pacjenci mają możliwość pobrania obrazów badań w standardowym dla diagnostyki obrazowej formacie DICOM lub w innej formie, chociażby pliku pdf. Uzyskali również wgląd do pełnej historii swoich badań wykonanych w Affidea. Pacjenci mogą także łatwo udostępnić obrazy i opisy badań, poprzez wysłanie zaszyfrowanego linku na adres e-mail lekarza prowadzącego lub innej upoważnionej osoby.

  • Portal Lekarza

    umożliwia lekarzom zlecającym badania dostęp do obrazów i opisów badań pacjentów, którym wystawili skierowanie. Obrazy rezonansu i tomografii dostępne są w Portalu tuż po zakończeniu badania, pozwalając lekarzom kierującym dokonać wstępnej oceny wyników jeszcze przed kolejną wizytą pacjenta. Podobnie jak Pacjenci, Lekarze mają możliwość  wyświetlania obrazów w specjalistycznej przeglądarce z funkcjami radiologicznymi, wbudowanej w Portal. Obrazy mogą również pobrać i odtworzyć w innej preferowanej przez siebie przeglądarce diagnostycznej do plików DICOM.

O Grupie Affidea

Affidea Polska jest częścią Grupy Affidea, międzynarodowej sieci medycznej, obecnej w 15 krajach Europy, dysponującej łącznie 319 placówkami, które zapewniają opiekę medyczną w obrębie diagnostyki obrazowej, konsultacji lekarskich oraz badań laboratoryjnych.

W 2001 roku, niegdysiejszy Euromedic, rozpoczął działalność w Polsce. W 2014 roku zmienił się w nową markę AFFIDEA, która w pełniejszy sposób odzwierciedla wartości, jakie od wielu lat przyświecają nam w codziennej pracy z lekarzami i pacjentami. Wartości, które wychodzą z głębokiego przekonania, że NAJWAŻNIEJSZE JEST ZDROWIE. Nasza nowa nazwa – AFFIDEA – w pełni odzwierciedla wszystkie wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy. Włoskie słowo affinita oznacza zbudowanie relacji i więzi z drugim człowiekiem. Fide pochodzi z łaciny i oznacza wiarę oraz zaufanie. Idea jest tym, co każe nam nieustannie się rozwijać.

Affidea jest europejską firmą działającą w dziedzinie usług zdrowotnych. W Europie nasi pacjenci liczą się w milionach, a pracownicy w tysiącach. Wszędzie tam, gdzie realizujemy zadania sektora medycznego, przyświeca nam cel: dbałość o Pacjentów. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

W Radzie Medycznej Affidea zasiadają renomowani europejscy eksperci. Nasza skala działalności pozwala na łatwy dostęp do naszych usług niemalże w całej Europie. Sieć centrów medycznych i standaryzacja procedur sprawiają, że zaufało nam wiele firm ubezpieczeniowych i funduszy zdrowia w wielu krajach Europy.

Europa w liczbach

0 Centrum / Centrów / Centrów
0 Ekspertów
0 Krajów
0 Badań rocznie
0 Aparatów medycznych
0 Badań rocznie / Pacjentów rocznie

Misja

Wierzymy w to, że najważniejsze jest zdrowie. Świadczenie z empatią opieki medycznej opartej na profesjonalizmie i technologiach jest dla nas priorytetem. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pacjenci zasługują na najlepszą opiekę, świadczoną przez profesjonalistów, którzy nie tylko doskonale wiedzą, co robią, ale też w to wierzą. Każdego dnia staramy się jeszcze lepiej rozumieć potrzeby naszych pacjentów i robimy wszystko, aby czuli, że są zaopiekowani. Uważamy, że mają prawo wiedzieć, co, jak i dlaczego robimy. Dzielimy się więc z nimi swoją wiedzą. Kluczowe jest dla nas także zaufanie lekarzy, z którymi mamy wspólny cel – dobro pacjentów. Jako firma międzynarodowa wymieniamy się doświadczeniem z medykami z całego świata. Dziś technologia wspomaga medycynę bardziej niż kiedykolwiek. Jutro będzie ją wspierać jeszcze mocniej. Naszym celem jest dostarczanie pacjentom najlepszych rozwiązań – i dziś, i jutro. Wyznaczamy standardy, aby korzystać z nich bezpiecznie, skutecznie i sprawnie.  Pasjonujemy się medycyną i troszczymy o pacjentów. Bo najważniejsze jest zdrowie.

Wizja

Technologie cyfrowe zrewolucjonizują opiekę zdrowotną. Affidea stanie się ważnym dostawcą usług w zakresie cyfrowej opieki zdrowotnej z najbardziej rozbudowaną siecią centrów medycznych wspieranym przez sztuczną inteligencję.

Rozwój technologiczny i rozwój medycyny są ściśle ze sobą związane. Postęp w tych dziedzinach stanowi najsilniejszego sprzymierzeńca w walce o zdrowie Pacjentów. W Affidea pracujemy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, a w ramach leczenia onkologicznego wykorzystujemy zaawansowane technologie. Stale testujemy i wdrażamy nowe rozwiązania, które zapewniają naszym Pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług i pozwalają skrócić czas oczekiwania na badanie i jego wynik. Wśród tych rozwiązań wyszczególnić można teleradiologię i nadzory zdalne.

Wartości

Dbałość o relacje – dbanie o emocje, uczucia i prywatność naszych pacjentów oraz współpracowników. Nasze usługi mają pomagać lekarzom w zapewnieniu chorym najlepszej opieki medycznej, rozumiejąc jednocześnie ich potrzeby. Zaufanie i wierność we wszystkim, co robimy – dzięki opiece na wysokim poziomie i przestrzeganiu standardów dbamy o bezpieczeństwo pacjentów, zwiększając tym samym zaufanie do nas jako do świadczeniodawców. Budujemy relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb innych. Nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania – stale się rozwijamy dzięki nowym pomysłom i innowacyjnym rozwiązaniom. Zawsze szukamy sposobów, aby jeszcze lepiej służyć naszym pacjentom i współpracownikom. Nieustannie pracujemy nad nowymi technologiami i rozwiązaniami cyfrowymi, aby zdobywać nową wiedzę iupraszczać procedury, w celu zapewnienia opieki medycznej na najwyższym poziomie.

Kodeks postępowania etycznego

W Affidea wierzymy, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Wszystko co robimy, robimy z myślą o naszych Pacjentach. Naszym Pacjentom i ich bliskim chcemy zapewnić szybkie, skuteczne i bezpieczne leczenie. Dlatego zatrudniamy zespół doświadczonych lekarzy, oferujemy spersonalizowane usługi medyczne, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji co do tego, jakie leczenie jest dla naszych Pacjentów najlepsze.

Inwestujemy w technologie, co oznacza.

Tu możesz zapoznać się z naszym kodeksem postępowania

Manifest

Najważniejsze jest zdrowie. Pacjenci zasługują na najlepszą opiekę. Na profesjonalistów, którzy wiedzą co robią. Profesjonalistów, którzy wierzą w to, co robią.

Pacjenci ufają swoim lekarzom. Lekarze darzą zaufaniem nas. Nie wolno nam ich zawieść. Nigdy.

Dziś technologia wspomaga medycynę bardziej niż kiedykolwiek. Jutro będzie ją wspierać jeszcze mocniej. Naszym celem jest dostarczanie najlepszej technologii – i dziś, i jutro.

Pracujemy z najlepszymi w dziedzinie medycyny. Pomagamy im się rozwijać. Wyznaczamy standardy, aby korzystać z technologii bezpiecznie, skutecznie i sprawnie.

Jesteśmy firmą międzynarodową. Dzielimy się doświadczeniem z lekarzami z całego świata. Pragniemy być najlepsi w tym, co robimy. Zawsze.

Rozumiemy potrzeby naszych Pacjentów. Podczas każdej wizyty robimy wszystko, aby czuli, że są pod najlepszą opieką.

Uważamy, że Pacjenci mają prawo wiedzieć, co robimy i jak to robimy. Mają prawo wiedzieć dlaczego to robimy. Dzielimy się swoją wiedzą.

Pasjonujemy się medycyną. Troszczymy się o Pacjentów. Bo najważniejsze jest zdrowie.