Rozmiar czcionki

Od ponad 20 lat działamy na polskim rynku, dostarczając rozwiązania z zakresu diagnostyki obrazowej i leczenia onkologicznego. W oparciu o nowoczesne technologie i światowe standardy realizujemy świadczenia zarówno w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. Szacujemy, że w Polsce co dziesiąte badanie rezonansem magnetycznym i co piąte badanie PET/CET jest wykonywane w naszych placówkach.

 

Skoncentrowanie się na diagnostyce obrazowej i leczeniu onkologicznym pozwala nam dostarczać wyjątkową jakość kliniczną i obsługową naszym pacjentom, dzięki czemu stanowimy dobrego partnera dla publicznej opieki zdrowotnej i NFZ w dbaniu o zdrowie Polaków.

 

Osiągnięcie wysokiej jakości klinicznej jest możliwe dzięki wykwalifikowanej kadrze, liczącej aż 250 radiologów, którzy konsultują ze sobą trudne przypadki w obrębie ich specjalizacji, a także dzięki rozwiązaniom systemowym, takim jak program wzajemnego recenzowania. Każdego miesiąca losowa próbka badań trafia do najbardziej doświadczonych lekarzy, czuwających nad zachowaniem najwyższych standardów obrazowania i opisu. Świadomi tego, że polski rynek mierzy się z problemem zbyt małej ilości specjalistów z branży medycznej, korzystamy również z teleradiologii, czyli segmentu działalności bazującej na zdalnym opisywaniu badań. W Affidea ok 20% badań opisywanych jest przez lekarzy pozostających poza placówką. To z kolei przyczynia się do realizacji drugiego wymiaru jakości – jakości obsługowej, która koncentruje się wokół komfortowego i bezstresowego dla Pacjenta procesu przeprowadzenia badania i obsługi. Kluczowym jej elementem jest otrzymanie szybkiego wyniku badania. W Affidea prowadzimy system zarządzania przypisywaniem badań według dostępności i specjalizacji lekarzy, a to skraca średni czas oczekiwania na wynik badania.

Świadczymy usługi z zakresu diagnostyki obrazowej i leczenia onkologicznego. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.
Diagnostyka obrazowa

rozwiń zwiń

Affidea obecna w 16 krajach, prowadzi 246 ośrodków, obsługując 1260 urządzeń służących do zaawansowanej diagnostyki obrazowej i leczenia pacjentów chorych onkologicznie. Korzystamy ze światowych standardów opieki zdrowotnej i wiedzy najlepszych radiologów w Europie. Nieustannie inwestujemy w najnowsze technologie, dzięki czemu zapewniamy najlepszą jakość opieki zdrowotnej.

Leczenie onkologiczne

rozwiń zwiń

Affidea zapewnia wszystkim pacjentom chorym onkologicznie leczenie w zakresie radioterapii: teleterapii i brachyterapii. Na terenie naszych ośrodków onkologicznych prowadzimy skojarzone leczenie zapewniające: porady i konsultacje specjalistyczne, nowoczesną diagnostykę obrazową oraz leczenie w oparciu o teleterapię i brachyterapię.

Hipertermia skojarzona z radioterapią
Dowiedz się więcej
Poradnia onkologiczna
Dowiedz się więcej
Badania kliniczne

rozwiń zwiń

Krok w stronę przyszłości, krok w stronę zdrowia.

Prowadzimy badania w dziedzinie onkologii, hematologii, kardiologii i neurologii, jednak nasz sprzęt diagnostyczny oraz wysoko specjalizowana kadra pozwalają na prowadzenie badań również w innych obszarach.

Badania kliniczne
Dowiedz się więcej

Affidea Polska w liczbach

35

centrów medycznych

28

pracowni diagnostycznych

4

pracownie PET – CT

2

ośrodki radioterapeutyczne

1100

pracowników

+350

tys. badań w ramach NFZ i prywatnych rocznie

Dlaczego wybrać diagnostykę i leczenie w Affidea?

światowe standardy diagnostyki i leczenia

wykwalifikowany zespół medyczny

nowoczesne technologie i zdigitalizowana ścieżka Pacjenta

Affidea wdrożyła w Polsce w pełni zdigitalizowaną ścieżkę pacjenta. Pacjenci i ich lekarze uzyskali możliwość dostępu online do obrazów wykonanych techniką rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Wdrożone Portale Pacjenta i Lekarza skracają proces diagnostyczny, poprzez zapewnienie szybkiego przepływu informacji pomiędzy placówką diagnostyczną Affidea, pacjentem i lekarzem zlecającym badanie rezonansem lub tomografem. Ułatwiają też konsultacje między lekarzami poprzez łatwe udostępnienie wyników innym specjalistom.

 

Ponadto, badania rezonansem i tomografem można teraz w przyjazny sposób umawiać przez system online m.in. przy wykorzystaniu e-skierowań – za pomocą urządzeń stacjonarnych i mobilnych.

  • Portal Pacjenta

    umożliwia przeglądanie obrazów z wykorzystaniem dedykowanej przeglądarki diagnostycznej, bez konieczności jej instalacji. Dodatkowo pacjenci mają możliwość pobrania obrazów badań w standardowym dla diagnostyki obrazowej formacie DICOM lub w innej formie, chociażby pliku pdf. Uzyskali również wgląd do pełnej historii swoich badań wykonanych w Affidea. Pacjenci mogą także łatwo udostępnić obrazy i opisy badań, poprzez wysłanie zaszyfrowanego linku na adres e-mail lekarza prowadzącego lub innej upoważnionej osoby.

  • Portal Lekarza

    umożliwia lekarzom zlecającym badania dostęp do obrazów i opisów badań pacjentów, którym wystawili skierowanie. Obrazy rezonansu i tomografii dostępne są w Portalu tuż po zakończeniu badania, pozwalając lekarzom kierującym dokonać wstępnej oceny wyników jeszcze przed kolejną wizytą pacjenta. Podobnie jak Pacjenci, Lekarze mają możliwość  wyświetlania obrazów w specjalistycznej przeglądarce z funkcjami radiologicznymi, wbudowanej w Portal. Obrazy mogą również pobrać i odtworzyć w innej preferowanej przez siebie przeglądarce diagnostycznej do plików DICOM.

O Grupie Affidea

Affidea Polska jest częścią Grupy Affidea, międzynarodowej sieci medycznej, obecnej w 15 krajach Europy, dysponującej łącznie 319 placówkami, które zapewniają kompleksową opiekę medyczną w obrębie diagnostyki obrazowej, konsultacji lekarskich oraz badań laboratoryjnych.

W 2001 roku, niegdysiejszy Euromedic, rozpoczął działalność w Polsce. W 2014 roku zmienił się w nową, unikalną na rynku markę AFFIDEA, która w pełniejszy sposób odzwierciedla wartości, jakie od wielu lat przyświecają nam w codziennej pracy z lekarzami i pacjentami. Wartości, które wychodzą z głębokiego przekonania, że NAJWAŻNIEJSZE JEST ZDROWIE. Nasza nowa nazwa – AFFIDEA – w pełni odzwierciedla wszystkie wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy. Włoskie słowo affinita oznacza zbudowanie relacji i więzi z drugim człowiekiem. Fide pochodzi z łaciny i oznacza wiarę oraz zaufanie. Idea jest tym, co każe nam nieustannie się rozwijać i poszukiwać najlepszych.

Affidea jest wiodącą europejską firmą działającą w dziedzinie usług zdrowotnych. W Europie, nasi pacjenci liczą się w milionach, a pracownicy w tysiącach. Wszędzie tam, gdzie realizujemy zadania sektora medycznego, przyświeca nam cel: dbałość o Pacjentów i zapewnianie im najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

W Radzie Medycznej Affidea zasiadają renomowani europejscy eksperci. Nasza skala działalności gwarantuje łatwy dostęp do naszych usług niemalże w całej Europe. Sieć centrów medycznych, standaryzacja procedur oraz jakość medyczna sprawiają, że zaufało nam wiele firm ubezpieczeniowych i funduszy zdrowia w wielu krajach Europy.

Europa w liczbach

0 Centrum / Centrów / Centrów
0 Ekspertów
0 Krajów
0 Badań rocznie
0 Aparatów medycznych
0 Badań rocznie / Pacjentów rocznie

Misja

Wierzymy w to, że najważniejsze jest zdrowie. Świadczenie z empatią opieki medycznej opartej na profesjonalizmie i nowych technologiach jest dla nas priorytetem. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pacjenci zasługują na najlepszą opiekę, świadczoną przez profesjonalistów, którzy nie tylko doskonale wiedzą, co robią, ale też w to wierzą. Pracujemy z najlepszymi w dziedzinie medycyny i pomagamy im się rozwijać. Każdego dnia staramy się jeszcze lepiej rozumieć potrzeby naszych pacjentów i robimy wszystko, aby czuli, że są pod najlepszą opieką. Uważamy, że mają prawo wiedzieć, co, jak i dlaczego robimy. Dzielimy się więc z nimi swoją wiedzą. Kluczowe jest dla nas także zaufanie lekarzy, z którymi mamy wspólny cel – dobro pacjentów. Jako firma międzynarodowa wymieniamy się doświadczeniem z ekspertami z całego świata. Dziś technologia wspomaga medycynę bardziej niż kiedykolwiek. Jutro będzie ją wspierać jeszcze mocniej. Naszym celem jest dostarczanie pacjentom najlepszych rozwiązań – i dziś, i jutro. Wyznaczamy standardy, aby korzystać z nich bezpiecznie, skutecznie i sprawnie. Pragniemy zawsze być najlepsi w tym, co robimy. Dążenie do perfekcji we wszystkich obszarach naszego działania jest naszym głównym celem. Pasjonujemy się medycyną i troszczymy o pacjentów. Affidea. Bo najważniejsze jest zdrowie.

Wizja

Technologie cyfrowe zrewolucjonizują opiekę zdrowotną. Affidea stanie się ważnym dostawcą usług w zakresie cyfrowej opieki zdrowotnej z najbardziej rozbudowaną siecią centrów medycznych wspieranym przez sztuczną inteligencję.

Rozwój technologiczny i rozwój medycyny są ściśle ze sobą związane. Postęp w tych dziedzinach stanowi najsilniejszego sprzymierzeńca w walce o zdrowie Pacjentów. W Affidea pracujemy na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, a w ramach leczenia onkologicznego wykorzystujemy zaawansowane technologie. Stale testujemy i wdrażamy nowe rozwiązania, które zapewniają naszym Pacjentom najwyższą jakość świadczonych usług i pozwalają skrócić czas oczekiwania na badanie i jego wynik. Wśród tych rozwiązań wyszczególnić można teleradiologię i nadzory zdalne.

Wartości

Dbałość o relacje – dbanie o emocje, uczucia i prywatność naszych pacjentów oraz współpracowników. Nasze usługi mają pomagać lekarzom w zapewnieniu chorym najlepszej opieki medycznej, rozumiejąc jednocześnie ich potrzeby. Zaufanie i wierność we wszystkim, co robimy – dzięki opiece na wysokim poziomie i przestrzeganiu standardów dbamy o bezpieczeństwo pacjentów, zwiększając tym samym zaufanie do nas jako do świadczeniodawców. Budujemy relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb innych. Nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania – stale się rozwijamy dzięki nowym pomysłom i innowacyjnym rozwiązaniom. Zawsze szukamy sposobów, aby jeszcze lepiej służyć naszym pacjentom i współpracownikom. Nieustannie pracujemy nad nowymi technologiami i rozwiązaniami cyfrowymi, aby zdobywać nową wiedzę iupraszczać procedury, w celu zapewnienia opieki medycznej na najwyższym poziomie.

Kodeks postępowania etycznego

W Affidea wierzymy, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Wszystko co robimy, robimy z myślą o naszych Pacjentach. Naszym Pacjentom i ich bliskim chcemy zapewnić szybkie, skuteczne i bezpieczne leczenie. Dlatego zatrudniamy zespół doświadczonych lekarzy, oferujemy spersonalizowane usługi medyczne, które pomagają w podejmowaniu świadomych decyzji co do tego, jakie leczenie jest dla naszych Pacjentów najlepsze.

Inwestujemy w najnowocześniejsze technologie, co oznacza, że nasi Pacjenci maja dostęp do najlepszych urządzeń dostępnych na rynku.

Tu możesz zapoznać się z naszym kodeksem postępowania

Manifest

Najważniejsze jest zdrowie. Pacjenci zasługują na najlepszą opiekę. Na profesjonalistów, którzy wiedzą co robią. Profesjonalistów, którzy wierzą w to, co robią.

Pacjenci ufają swoim lekarzom. Lekarze darzą zaufaniem nas. Nie wolno nam ich zawieść. Nigdy.

Dziś technologia wspomaga medycynę bardziej niż kiedykolwiek. Jutro będzie ją wspierać jeszcze mocniej. Naszym celem jest dostarczanie najlepszej technologii – i dziś, i jutro.

Pracujemy z najlepszymi w dziedzinie medycyny. Pomagamy im się rozwijać. Wyznaczamy standardy, aby korzystać z technologii bezpiecznie, skutecznie i sprawnie.

Jesteśmy firmą międzynarodową. Dzielimy się doświadczeniem z lekarzami z całego świata. Pragniemy być najlepsi w tym, co robimy. Zawsze.

Rozumiemy potrzeby naszych Pacjentów. Podczas każdej wizyty robimy wszystko, aby czuli, że są pod najlepszą opieką.

Uważamy, że Pacjenci mają prawo wiedzieć, co robimy i jak to robimy. Mają prawo wiedzieć dlaczego to robimy. Dzielimy się swoją wiedzą.

Pasjonujemy się medycyną. Troszczymy się o Pacjentów. Bo najważniejsze jest zdrowie.