Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne
Affidea Kielce Szydłówek

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

USG

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Kielce Szydłówek

Centrum Diagnostyczne Affidea Szydłówek jest drugą placówką Affidea, jaka powstała w Kielcach. Swoje usługi realizuje od lutego 2020 roku i wyposażona jest w najnowszy w regionie aparat rezonansu magnetycznego.

 

1,5 Teslowy aparat Signa Voyager firmy GE pozwala na precyzyjną diagnostykę, zapewniając jednocześnie pacjentowi wysoki komfort podczas badania. Umożliwia wykonanie badania u osób odczuwających lęk przed ograniczoną przestrzenią, mających trudność z pozostaniem w bezruchu lub niemogących wstrzymać oddechu przez dłuższy czas. Większe łóżko i tunel, służące do wykonania badania, gwarantują pacjentom więcej miejsca i zapewniają maksymalny komfort. Nasz nowoczesny rezonans magnetyczny pozwala również na diagnostykę pacjentów o większej masie ciała – jego udźwig wynosi 250 kg. Dodatkowo redukuje hałas podczas skanowania, ale i – dzięki wbudowanemu, specjalnemu panelowi – daje możliwość odtwarzania w trakcie badania przygotowanej przez pacjenta muzyki. Komfortowi pacjentów sprzyja także podświetlany kaseton sufitowy z grafiką nieba.

 

W placówce pacjenci mogą wykonać rezonans magnetyczny i uzyskać informacje o zmianach chorobowych w układzie mięśniowym, szkieletowym, krwionośnym czy nerwowym, ale także przeprowadzić  wysokospecjalistyczną diagnostykę w obszarze schorzeń nowotworowych prostaty i piersi. 

 

Centrum Diagnostyczne Affidea znajduje się w sąsiedztwie Centrum Handlowego z licznymi miejscami parkingowymi.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

±5,5

tysiąca badań obrazowych rocznie

15

osobowy zespół medyczny

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka niejednoznacznych zmian: poszukiwanie ogniska pierwotnego przy rozsiewie choroby nowotworowej; ocena ewentualnego procesu wieloogniskowego, zwłaszcza przed planowaną operacją oszczędzającą; monitorowanie pacjentek onkologicznych po przebytym leczeniu; ocena implantów u pacjentek po operacjach plastycznych oraz po rekonstrukcji piersi

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych pozwala na pokazanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym. Jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

Centrum Diagnostyczne
Affidea Kielce Szydłówek

ul. Szydłówek Górny 10
25-411 Kielce

Kontakt:
  
222 552 387
   mcm.kielce2@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 8:00-20:00

Przyświeca nam cel:

dbałość o pacjentów i zapewnianie im najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”

 

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz
Porady i triki – rezonans magnetyczny a klaustrofobia
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Ulotka MR stawów
Pobierz
Ulotka MR prostaty
Pobierz
Ulotka MR piersi
Pobierz
Ulotka MR kręgosłupa
Pobierz
Cennik MR Affidea Kielce, ul. Szydłówek Górny
Pobierz
Cennik Affidea USG Kielce, ul. Szydłówek Górny
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Odwracalne nadciśnienie tętnicze – czy to możliwe? Przyczyny, objawy i rozpoznanie nadciśnienia
Nowy tomograf komputerowy w Skarżysku-Kamiennej
Kiedy wykonuje się tomografię komputerową i rezonans magnetyczny serca?
Mam cię na oku – rezonans magnetyczny w obserwacji zmian
Rozpoznanie tętniaków – czym są i jak wygląda diagnostyka?
USG dla niemowląt, dzieci i dorosłych w Affidea Kielce
Modernizacja placówki Affidea Kielce
Rezonans magnetyczny w sedacji dla dzieci i dorosłych
Nowy wymiar technologii – aparat PET/CT Omni Legend w Affidea
Affidea zdobyła nagrodę „Diagnostics and Primary Care” w konkursie LaingBuisson Health Awards 2022