Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne
Affidea Rzeszów

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Tomografia komputerowa

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Wirtualna kolonoskopia

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Rzeszów

Centrum Diagnostyczna Affidea Rzeszów realizuje badania obrazowe dla mieszkańców miasta i okolic od 2017 roku. Rocznie wykonuje ich ponad 16 tysięcy – pomaga w rozpoczęciu procesu leczenia dostarczając informacji o ewentualnych  zmianach chorobowych w układzie mięśniowym, szkieletowym, krwionośnym czy nerwowym.

 

Aparat rezonansu magnetycznego jakim dysponuje placówka to 1,5 teslowe urządzenie, które pozwala na wykonanie diagnostyki obrazowej m.in. w obrębie schorzeń ortopedycznych, neurologicznych czy kardiologicznych.

 

Aparat rezonansu magnetycznego ma wbudowane oprogramowanie minimalizujące artefakty będące wynikiem ruchów pacjentów podczas badania. Dzięki zastosowaniu cewek dedykowanych do poszczególnych okolic anatomicznych, Pacjenci uzyskują możliwość szczegółowego obrazowania, czego przykładem jest dedykowana cewka do wykonania badania MR piersi, kolana, nadgarstka czy stawu skroniowo-żuchwowego.

 

W Centrum Diagnostycznym Affidea Rzeszów, Pacjenci mają możliwość wykonania także badań obrazowych, takich jak MRI piersi, wirtualna kolonoskopia, służąca do oceny struktur jelita grubego, oraz enterografia MR jelita cienkiego.

 

W Pracowni Diagnostyki Obrazowej w Rzeszowie znajduje się 16-rzędowy aparat tomografii komputerowej wyposażony w oprogramowanie Dose Excellence do monitorowania i zarządzania dawką promieniowania wykorzystywaną przy badaniu Pacjenta.

 

Badanie przy użyciu nowego tomografu komputerowego jest teraz nawet o 50% szybsze. Skrócony czas badania wpływa nie tylko na wygodę pacjenta, ale także pozwala wyeliminować artefakty, które powstają w wyniku jego ewentualnego ruchu podczas badania. Większa średnica gantry poprawia komfort pacjentów cierpiących na  klaustrofobię, a udźwig stołu do 306 kg umożliwia przeprowadzenie badań u pacjentów o większej budowie ciała. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest możliwość wykonania badania różnych obszarów anatomicznych podczas jednego badania, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększony komfort pacjentów.

 

Po sześciu latach oferowania usług w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA, placówka przeniosła się do Galerii Rzeszów, znajdującej się przy ulicy Piłsudskiego 44. Nowa lokalizacja została kompleksowo dostosowana, zapewniając wygodę i pełną dostępność dla osób niepełnosprawnych.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

4

lata działalności

±16

tysięcy badań obrazowych rocznie

33

osobowy zespół

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka niejednoznacznych zmian: poszukiwanie ogniska pierwotnego przy rozsiewie choroby nowotworowej; ocena ewentualnego procesu wieloogniskowego, zwłaszcza przed planowaną operacją oszczędzającą; monitorowanie pacjentek onkologicznych po przebytym leczeniu

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych pozwala na pokazanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym; jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

mózgowie, twarzoczaszka, oczodoły, struktura ucha, badanie naczyń mózgowych (Angiografia TK), perfuzja mózgowa, HRCT ucha wewnętrznego, zatoki przynosowe

schorzenia narządów jamy brzusznej, badania naczyń krwionośnych jamy brzusznej

narządy miednicy, struktury kostne miednicy, diagnostyka naczyń krwionośnych

diagnostyka naczyń krwionośnych, badania radiometryczne (np. pomiar długości kończyn dolnych, pomiar kąta ustawienia rzepki)

technika obrazowania medycznego wykorzystywana do wizualizacji wnętrza naczyń krwionośnych oraz organów ciała, zwracająca szczególną uwagę na tętnice, żyły oraz komory serca. Standardową metodą przeprowadzania badania angiograficznego jest wstrzyknięcie nieprzepuszczalnego dla promieni rentgenowskich środka kontrastowego, a następnie przeprowadzenie obrazowania przy użyciu technik opartych o promieniowaniu rentgenowskim, takich jak fluoroskopia

ocena przemieszczeń i złamań kręgów (w tym pourazowych, powstałych w wyniku osteoporozy), wad rozwojowych kręgosłupa, naciekach nowotworowych, nieprawidłowej budowy naczyń krwionośnych, czy zwężenia kanału kręgowego, przepukliny krążka międzykręgowego

płuca – diagnostyka zmian ogniskowych miąższu płuca, chorób śródmiąższowych, śródpiersie, struktury kostne klatki piersiowej, diagnostyka naczyń (w tym zatorowości tętnic płucnych)

Centrum Diagnostyczne
Affidea Rzeszów

Al. Piłsudskiego 44, Galeria Rzeszów
35-001 Rzeszów

Kontakt:
   222 552 385
   mcm.rzeszow@affidea.com

Godziny otwarcia:

pon. – pt.: 7:00-20:00

sob.: 07:00-19:00

Przyświeca nam cel:

dbałość o Pacjentów. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz
Przygotowanie do badania TK
Pobierz
Zgoda na badanie TK
Pobierz
Porady i triki – rezonans magnetyczny a klaustrofobia
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Cennik MR Affidea Rzeszów
Pobierz
Cennik TK Affidea Rzeszów
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Mój rodzic ma nowotwór – co robić?
Affidea zasilana zieloną energią od e2V!
Urazy sportowe dziecięce, które nie dają objawów
Otwarcie nowej pracowni pozytonowej tomografii emisyjnej Affidea PET/CT Koszalin
Spotkanie Radiologiczne Affidea – II spotkanie dla Lekarzy Radiologów
Zaproszenie na webinar dla lekarzy internistów i neurologów: “Zaburzenia pamięci – epidemia XXI wieku”
Affidea Rzeszów z nową lokalizacją!
Diagnostyka endometriozy
Rezonans magnetyczny w endometriozie
Moja rehabilitacja – poradnik dla pacjentów onkologicznych
Pomoc socjalna dla osób z chorobą nowotworową