Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne Affidea Zielona Góra Towarowa

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Tomografia komputerowa

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Zielona Góra Towarowa

Centrum Diagnostyczna Affidea Zielona Góra realizuje badania obrazowe dla mieszkańców miasta i okolic od 19 lat. Rocznie wykonuje ich blisko 17 tysięcy pomaga w rozpoczęciu procesu leczenia dostarczając informacji o ewentualnych  zmianach chorobowych w układzie mięśniowym, szkieletowym, krwionośnym czy nerwowym.

 

Aparat rezonansu magnetycznego jakim dysponuje placówka to 1,5-teslowe urządzenie, które pozwala na ocenę stanu m.in.: stawów, kręgosłupa, głowy, jamy brzusznej czy miednicy, ale i przeprowadzanie badań takich jak np. MR serca, MR piersi czy multiparametryczny MR prostaty.

 

Urządzenie wyposażone jest w dodatkowe cewki, które umożliwiają zbadanie niewielkich, ale złożonych anatomicznie części ciała, jak np. nadgarstek czy stopa. Redukuje też zakłócenia wynikające z ruchów pacjenta, co minimalizuje ryzyko konieczności powtórzenia badania.

 

Rezonans magnetyczny w placówce przy ul. Towarowej umożliwia wykonanie badania u osób odczuwających lęk przed ograniczoną przestrzenią.  Wielkość łóżka i 70 cm tunel, służących do wykonania badania, zapewnia Pacjentom więcej miejsca i pozwala na diagnostykę pacjentów o bardziej rozbudowanych ramionach. 

 

Po przeprowadzonej w 2020 roku modernizacji placówki, Pacjenci z Zielonej Góry zyskali dostęp do tomografu komputerowego, który pozwala na skrócenie czasu wykonywania i ograniczenie dawki promieniowania przy zachowaniu rozdzielczości obrazu.  Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wymagają stałej kontroli i wykonują to badanie cyklicznie w stosunkowo krótkich odcinkach czasu.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

19

lat działalności

±17

tysięcy badań obrazowych rocznie

35

osobowy zespół medyczny

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych pozwala na pokazanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym. Jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

Centrum Diagnostyczne
Affidea Zielona Góra Towarowa

ul. Towarowa 20
65-114 Zielona Góra

Kontakt:

tel: 222 552 420
mcm.zielonagora@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 7:00-22:00

Przyświeca nam cel:

dbałość o Pacjentów. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz
Zgoda na badanie TK
Pobierz
Porady i triki – rezonans magnetyczny a klaustrofobia
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Cennik MR Affidea Zielona Góra, ul. Towarowa
Pobierz
Cennik TK Affidea Zielona Góra, ul. Towarowa
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Affidea zasilana zieloną energią od e2V!
Urazy sportowe dziecięce, które nie dają objawów
Otwarcie nowej pracowni pozytonowej tomografii emisyjnej Affidea PET/CT Koszalin
Spotkanie Radiologiczne Affidea – II spotkanie dla Lekarzy Radiologów
Zaproszenie na webinar dla lekarzy internistów i neurologów: “Zaburzenia pamięci – epidemia XXI wieku”
Affidea Rzeszów z nową lokalizacją!
Diagnostyka endometriozy
Rezonans magnetyczny w endometriozie
Moja rehabilitacja – poradnik dla pacjentów onkologicznych
Pomoc socjalna dla osób z chorobą nowotworową
Scyntygrafia – na czym polega i kiedy się ją wykonuje?