Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne Affidea Zielona Góra Towarowa

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Tomografia komputerowa

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Zielona Góra Towarowa

Centrum Diagnostyczna Affidea Zielona Góra realizuje badania obrazowe dla mieszkańców miasta i okolic od 19 lat. Rocznie wykonuje ich blisko 17 tysięcy pomagając w procesie leczenia, dostarczając  informacji o ewentualnych zmianach chorobowych w układzie mięśniowym, szkieletowym, krwionośnym czy nerwowym.

 

Aparat rezonansu magnetycznego jakim dysponuje placówka to 1,5 Teslowe urządzenia firmy GE Healthcare – Signa Voyager 1,5T, który pozwala na ocenę stanu m.in.: stawów, kręgosłupa, głowy, jamy brzusznej czy miednicy w przypadku pojawiających się dolegliwości, ale i przeprowadzanie wysokospecjalistycznych badań takich jak np. MR serca w jeszcze lepszej jakości i dokładności klinicznej, MR piersi czy multiparametryczny MR prostaty.

 

Nowe urządzenie jest wyposażone w dodatkowe cewki, które umożliwiają precyzyjne zbadanie niewielkich, ale złożonych anatomicznie części ciała, jak np. nadgarstek, stopa co zwiększa dokładność obrazu. Znacznie redukuje też zakłócenia wynikające z ruchów pacjenta co w praktyce przekłada się na minimalizowanie potrzeby powtórzenia badania.

 

Rezonans magnetyczny w placówce przy ul. Towarowej oprócz precyzyjnej diagnostyki oferuje Pacjentom także wysoki komfort podczas badania. Umożliwia wykonanie badania u osób odczuwających lęk przed ograniczoną przestrzenią.  Większe łóżko i 70 cm tunel, służące do wykonania badania, gwarantują Pacjentom więcej miejsca i zapewniają maksymalny komfort. Ten nowoczesny rezonans magnetyczny pozwala też na diagnostykę pacjentów o bardziej rozbudowanych ramionach. 

 

Po przeprowadzonej w 2020 roku modernizacji placówki, Pacjenci z Zielonej Góry zyskali dostęp w do nowoczesnego tomografu komputerowego (model GE Revolution Evo), który pozwala na skrócenie czasu wykonywania badania aż o ok. 40% przy zachowaniu obrazu o wysokiej rozdzielczości. Aparat tomograf komputerowy pozwala wykonywać badania o bardzo wysokiej jakości obrazu ograniczając dawkę promieniowania. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wymagają stałej kontroli i wykonują to badanie cyklicznie w stosunkowo krótkich odcinkach czasu.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

19

lat działalności

±17

tysięcy badań obrazowych rocznie

35

osobowy zespół medyczny

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych pozwala na pokazanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym. Jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

Centrum Diagnostyczne
Affidea Zielona Góra Towarowa

ul. Towarowa 20
65-114 Zielona Góra

Kontakt:

tel: 222 552 420
mcm.zielonagora@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon. – pt. 7:00-22:00

Przyświeca nam cel:

dbałość o Pacjentów i zapewnianie im najwyższych standardów diagnostyki i leczenia. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz
Zgoda na badanie TK
Pobierz
Porady i triki – rezonans magnetyczny a klaustrofobia
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Ulotka MR kręgosłupa
Pobierz
Ulotka MR piersi
Pobierz
Ulotka MR prostaty
Pobierz
Ulotka MR stawów
Pobierz
Ulotka TK jelita grubego
Pobierz
Ulotka TK zatok
Pobierz
Ulotka TK klatki piersiowej
Pobierz
Cennik MR Affidea Zielona Góra, ul. Towarowa
Pobierz
Cennik TK Affidea Zielona Góra, ul. Towarowa
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Odwracalne nadciśnienie tętnicze – czy to możliwe? Przyczyny, objawy i rozpoznanie nadciśnienia
Nowy tomograf komputerowy w Skarżysku-Kamiennej
Kiedy wykonuje się tomografię komputerową i rezonans magnetyczny serca?
Mam cię na oku – rezonans magnetyczny w obserwacji zmian
Rozpoznanie tętniaków – czym są i jak wygląda diagnostyka?
USG dla niemowląt, dzieci i dorosłych w Affidea Kielce
Modernizacja placówki Affidea Kielce
Rezonans magnetyczny w sedacji dla dzieci i dorosłych
Nowy wymiar technologii – aparat PET/CT Omni Legend w Affidea
Affidea zdobyła nagrodę „Diagnostics and Primary Care” w konkursie LaingBuisson Health Awards 2022