Rozmiar czcionki

Międzynarodowe Centrum Onkologii w Koszalinie

Świadczymy usługi z zakresu leczenia onkologicznego. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

LECZENIE ONKOLOGICZNE

Radioterapia

LECZENIE ONKOLOGICZNE

Brachyterapia

LECZENIE ONKOLOGICZNE

Poradnia onkologiczna

Międzynarodowe Centrum Onkologii Affidea w Koszalinie zapewnia pacjentom świadczenia medyczne z zakresu onkologii. Na terenie naszego ośrodka prowadzimy skojarzone leczenie onkologiczne, włączające porady i konsultacje specjalistyczne, diagnostykę obrazową oraz leczenie w oparciu o teleterapię i brachyterapię.

 

Nasi lekarze specjaliści udzielają konsultacji zarówno osobom z podejrzeniem zmiany nowotworowej, jak i rozpoznaną już chorobą. Przeprowadzona u nas diagnostyka wykonywana jest na aparacie tomografii komputerowej  i rezonansu magnetycznego.

 

Leczenie radioterapeutyczne realizowane w Międzynarodowym Centrum Onkologii Affidea Koszalin wspierane jest przez system wspomagający pozycjonowanie pacjenta przed rozpoczęciem leczenia i kontrolujące jego ułożenie podczas realizacji terapii. W czasie rzeczywistym porównywany jest obraz powierzchni ciała pacjenta w stosunku do jego ułożenia podczas wykonywania tomografii komputerowej, która jest podstawą planowania leczenia. Dzięki temu leczenie w naszym ośrodku realizowane jest w oparciu o precyzję i bezpieczeństwo.

 

Naszym celem jest zapewnienie Pacjentom bezpieczeństwa podczas całego procesu leczenia – każda procedura medyczna wykonywana jest zgodnie ze współczesną wiedzą i pod ścisłym nadzorem, czego dowodem są liczne certyfikaty, wyróżnienia i akredytacje.

W Międzynarodowych Centrach Onkologii Affidea realizujemy dwa tryby leczenia:

 

 • Stacjonarny na oddziale radioterapii – taki pobyt wymaga przyjęcia do szpitala, a leczenie odbywa się bezpośrednio na oddziale.
 • Ambulatoryjny – dla pacjentów niewymagających przyjęcia na oddział szpitalny oferujemy leczenie ambulatoryjne, realizowane w wyznaczonych dniach i o konkretnej godzinie. Pacjenci leczeni ambulatoryjnie mieszkający poza granicami Koszalina mają możliwość bezpłatnego skorzystania z zakwaterowania w malowniczo położonym pensjonacie w Mielnie. Pensjonat dysponuje pokojami dwu- i trzyosobowymi z węzłem sanitarnym i wyżywieniem.
System wspomagający pozycjonowanie pacjenta w trakcie napromieniania

rozwiń zwiń

Technologia śledząca ułożenie pacjenta znajduje zastosowanie szczególnie w przypadku pacjentek chorych na raka piersi, zwłaszcza w nowotworach piersi lewej. Dzięki systemowi możliwe jest zastosowanie techniki napromieniania na głębokim wdechu (DIBH), co zapewnia zmniejszenie dawki otrzymywanej przez serce i płuca, które są narażone na ekspozycję promieniowania jonizującego. W konsekwencji minimalizowane jest prawdopodobieństwo wystąpienia m.in. powikłań kardiologicznych, np. chorób niedokrwiennych serca. System wspiera również leczenie nowotworów piersi prawej oraz takich obszarów jak głowa, miednica czy kończyny.

Jak rozpocząć leczenie?

rozwiń zwiń

KROK 1: REJESTRACJA
Zadzwoń pod numer – 94 732 87 60 i umów się na wizytę w ramach NFZ. Pacjenci, którzy mają już zdiagnozowany nowotwór lub są zaniepokojeni swoimi objawami mogą zapisać się na konsultację  z lekarzem onkologiem bez skierowania.

 

KROK 2: KONSULTACJA
Spotkaj się z lekarzem onkologiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu pokieruje Cię na przykład na dodatkowe badania diagnostyczne w ramach NFZ lub jeśli już jesteś zdiagnozowany, zaproponuje leczenie. Konsultacja w Poradni Onkologicznej daje możliwość wystawienia karty diagnostyki i leczenia onkologicznego – DILO, która w znaczny sposób skróci ścieżkę diagnostyczną i przyspieszy wdrożenie leczenia.

 

KROK 3: LECZENIE
Rozpocznij leczenie w ramach NFZ. Leczenie onkologiczne ma różny przebieg w zależności od postawionej diagnozy, stopnia zaawansowania choroby i stanu klinicznego pacjenta. W każdym przypadku plan leczenia jest szczegółowo omawiany i zatwierdzany na konsylium przez zespół interdyscyplinarny.

Lista dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia leczenia

rozwiń zwiń

 • dowód osobisty,
 • posiadana dokumentacja medyczna:
  • wynik histopatologiczny,
  • wyniki badań obrazowych (MR, CT, RTG, USG, scyntygrafia, mammografia, PET/CT),
  • wypisy ze szpitala,
  • dokumentacja z przebytej chemioterapii,
 • karta DILO (jeśli pacjent posiada)
 • morfologia (do 7 dni)

Doświadczenie w leczeniu onkologicznym w liczbach

3

Międzynarodowe Centra Onkologii Affidea

15

lat leczenia onkologicznego

+100

osób personelu medycznego

±100

konsultacji onkologicznych
i zabiegów radioterapeutycznych dziennie

Międzynarodowe Centrum Onkologii
w Koszalinie

ul. Tytusa Chałubińskiego 7
75-581 Koszalin

Kontakt:
   94 732 87 60
   mco.koszalin@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 7:30-17:00

Kim jesteśmy?

Affidea to międzynarodowa sieć centrów medycznych z 20-letnim doświadczeniem. Jesteśmy obecni w 16 krajach europejskich, świadcząc usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, leczenia onkologicznego, konsultacji lekarskich oraz badań laboratoryjnych. Wszędzie tam, gdzie realizujemy zadania sektora medycznego, przyświeca nam cel: dbałość o pacjentów. To cel, który traktujemy priorytetowo i który zamyka się w naszym firmowym motto: „najważniejsze jest zdrowie”.

 

Międzynarodowe Centra Onkologii Affidea to ośrodki w których diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobą nowotworową z wykorzystaniem dostępnych metod i technik. Nasze ośrodki wyposażone są w akceleratory (przyśpieszacze).

 

Dzięki systemowi wspomagającemu pozycjonowanie pacjenta, dostępnemu w naszych ośrodkach, możliwe jest zastosowanie techniki napromieniania na głębokim wdechu (DIBH), co zapewnia zmniejszenie dawki otrzymywanej przez serce i płuca, które są narażone na ekspozycję promieniowania jonizującego.

 

Pacjent Międzynarodowych Centrów Onkologii Affidea prowadzony jest przez zespół specjalistów, którzy wspólnie dobierają właściwą metodę leczenia. Każda osoba może liczyć na pełną i jasno przekazaną informację na temat dobranej terapii, jej przebiegu oraz skutków ubocznych.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Ulotki dla Pacjentów
Informator onkologia Koszalin
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Affidea zasilana zieloną energią od e2V!
Urazy sportowe dziecięce, które nie dają objawów
Otwarcie nowej pracowni pozytonowej tomografii emisyjnej Affidea PET/CT Koszalin
Spotkanie Radiologiczne Affidea – II spotkanie dla Lekarzy Radiologów
Zaproszenie na webinar dla lekarzy internistów i neurologów: “Zaburzenia pamięci – epidemia XXI wieku”
Affidea Rzeszów z nową lokalizacją!
Diagnostyka endometriozy
Rezonans magnetyczny w endometriozie
Moja rehabilitacja – poradnik dla pacjentów onkologicznych
Pomoc socjalna dla osób z chorobą nowotworową
Scyntygrafia – na czym polega i kiedy się ją wykonuje?