Międzynarodowy Dzień Radiologii

Każdego roku, 8 listopada, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Radiologii. Radiologia jest jedną z najważniejszych i najszybciej rozwijających się współcześnie dziedzin medycyny. Umożliwia szybką i nieinwazyjną diagnostykę wielu chorób, które zagrażać mogą życiu i zdrowiu.

Standardy bezpieczeństwa radiologicznego w Affidea

W placówkach Affidea wykonujemy wysokospecjalistyczne badania w zakresie diagnostyki obrazowej – rezonans magnetyczny, tomografię komputerową oraz PET-CT. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów w badaniach TK zarządzamy dawką promieniowania, co możliwe jest dzięki Dose Excellence.

Dose Exellence to jasno sprecyzowane zasady postępowania personelu medycznego we wszystkich placówkach Affidea. Jego celem jest dbałość o zdrowie i komfort naszych Pacjentów poprzez optymalizację dawki promieniowania bez utraty na jakości otrzymywanych obrazów. W naszych placówkach dysponujemy aparatami, które posiadają funkcję redukcji i monitorowania dawki promieniowania – jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów wymagających okresowych badań kontrolnych.

Zarządzanie dawką promieniowania pozwala lekarzom specjalistom swobodniej sięgać po metodę obrazowania TK – badanie dokładniejsze i niejednokrotnie bardziej pomocne podczas procesu diagnostyki niż RTG.

Dziękujemy!

Dziękujemy naszemu Zespołowi, dzięki którego zaangażowaniu i odpowiedzialności możemy zapewnić Pacjentom stały dostęp do diagnostyki obrazowej – nawet w czasie pandemii. Dziękujemy również Pacjentom za to, że doceniają nasze starania, od lat darząc nas zaufaniem.

Skontaktuj się z jednym z naszych Międzynarodowych Centrów Onkologii:

Zadzwoń: 74 647 72 90

MCO Wałbrzych,

ul. Sokołowskiego 4

58-309 Wałbrzych

Rejestracja:

pon.-pt.: 8:00 – 16:00

Zadzwoń: 94 732 87 60

MCO Koszalin,

ul. Tytusa Chałubińskiego 7

75-581 Koszalin

Rejestracja:

pn.-pt.: 7:30 -17:00

Zadzwoń: 61 641 40 80/81

MCO Poznań,

ul. 28 Czerwca 1956r. nr 223/229

61-485 Poznań

Rejestracja:

pon.-pt.: 7:30 – 15:30