Potrzebujesz diagnostyki specjalistycznej? Nie chcesz i nie możesz czekać w kolejce? W naszej placówce w Warszawie badanie prywatne PET/CT wykonasz nawet w ciągu trzech dni! Zadzwoń i umów się badanie:

Skrót PET/CT oznacza pozytonową tomografię emisyjną lub też pozytonową tomografię komputerową. Jest to połączenie dwóch szczegółowych metod diagnostycznych dających bardzo dużą precyzję w rozpoznania nowotworów (w około 90% badanych przypadków), niespotykaną przy pomocy tradycyjnych technik obrazowania.

Badanie pozwala również na dokładną kontrolę efektów terapii w trakcie leczenia chorób nowotworowych. Badania PET/CT są w całości finansowane przez NFZ* lub mogą być wykonywane prywatnie.

*Zgodnie z ustalonymi kryteriami kwalifikacji.

 

DIAGNOZOWANIE

Badania diagnostyczne przy użyciu metody PET/CT znalazły szerokie zastosowane przede wszystkim w onkologii – wczesne rozpoznawanie choroby nowotworowej, przerzutu lub wznowy, monitorowanie terapii.

Wykorzystywane są również w identyfikacji chorób układu nerwowego i sercowo-naczyniowego oraz w mniejszym stopniu w diagnostyce chorób zakaźnych i pediatrii.

 

Zobacz, jak niewiele czasu zajmie Ci dojazd do naszej placówki:

Przygotowanie do badania PET/CT

Podczas przygotowywania się do badania prosimy o przestrzeganie poniższych zaleceń:
1. Przede wszystkim należy się zrelaksować. Metoda PET/CT jest zupełnie bezbolesna i bezpieczna, przypomina, bardzo powszechne badanie tomografem komputerowym.

2. Na 24 godziny przed badaniem nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych, nie pić alkoholu i napojów zawierających kofeinę (np. kawy, coli, herbaty itp.). Jest to bardzo ważne, gdyż czynniki te mają znaczny wpływ na dokładność wyników badania.

3. Na 6 godzin przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia z wyjątkiem czystej wody.

4. Jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub chorujesz na cukrzycę skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym lub naszym ośrodkiem PET/CT. Otrzymasz dodatkowe instrukcje postępowania.

5. Nie należy przyprowadzać ze sobą do ośrodka dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

6. Przed badaniem należy wysłuchać i dokładnie wykonać wszystkie polecenia lekarzy i techników.

7. Należy mieć ze sobą 1 litr wody mineralnejniegazowanej.

Na badanie PET/CT należy zarezerwować 4 godziny i zabrać ze sobą:

  • oryginał skierowania od lekarza specjalisty
  • kserokopie opisów niedawno wykonanych badań obrazowych (CT, MRI, USG, scyntygrafia) oraz płyty lub klisze do wglądu lekarza
  • dowód osobisty
  • 1 litr niegazowanej wody

Jesteśmy przygotowani!

Jesteśmy przygotowani do działania w czasie pandemii. Pracownia PET/CT zlokalizowana na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów mieści się w osobnym budynku. Ułatwia to bezpieczny ruch naszych Pacjentów w okresie epidemii. Dodatkowo wdrożyliśmy odpowiednie procedury i zapewniliśmy środki ochrony naszym Pacjentom i Pracownikom.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś. Najważniejsze jest zdrowie.

Affidea PET-CT: ul. Szaserów 128, 04-349 Warszawa