Nie zwlekaj. Cały czas pracujemy – zapisz się na badanie już dziś. Najważniejsze jest zdrowie!

 

Zdajemy sobie sprawę z utrudnień, na jakie natrafiają Pacjenci w dobie pandemii,

dlatego już na początku pandemii niezwłocznie wprowadziliśmy działania, które umożliwiły nam nieprzerywalne świadczenie usług tym, którzy wymagają diagnostyki obrazowej. Wiemy, jak ważne w procesie leczenia jest wczesne wykrycie choroby. Nie możemy pozostawić Pacjentów bez pomocy i wsparcia, dlatego też przez cały czas trwania pandemii nasze ośrodki były i nadal są otwarte.

Czy nowotwór jest groźniejszy niż koronawirus?

Groźniejsze jest przede wszystkim zaniedbanie leczenia lub zbyt późna diagnoza Prof. Jackiem Jassemem, kierowniki Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego przestrzega, że zaniedbanie leczenia nowotworów może skutkować wzrostem liczby zgonów z powodu raka o nawet 5 do 10 tysięcy rocznie.* Koronawirus jest niebezpieczny, jednak  niebezpieczne są także nieleczone choroby, których rozwój stanowić może poważne zagrożenie dla zdrowia i życia Pacjentów.

Pandemia COVID-19 wymusza zmiany w codziennym funkcjonowaniu nas wszystkich. W tym niepewnym czasie stale podejmujemy wszelkie działania umożliwiające naszym Pacjentom korzystanie z profesjonalnej diagnostyki.

We wszystkich placówkach Affidea mamy m.in. wdrożoną procedurę dezynfekcji aparatów rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Oprócz stołu, na którym podczas badania leży Pacjent, czyścimy dokładnie także samą gantrę, czyli tunel, do którego wjeżdża. Bezpośredni kontakt oddechu Pacjenta z tą częścią urządzenia sprawia, że ryzyko rozprzestrzeniania się aerozolu w wyniku oddychania jest większe niż na otwartej przestrzeni – dlatego tak ważna jest dezynfekcja również tych mało dostępnych powierzchni. Specjalny sprzęt do czyszczenia, który wykorzystujemy, pozwala nam na dokładną dezynfekcję aparatu po każdym Pacjencie.

Naturalnie wprowadziliśmy także wszelkie zalecane przez służby sanitarne środki ochrony indywidualnej i zwiększyliśmy częstotliwość mycia podłóg. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom zgłaszającym się do nas na badania.

Podjęliśmy dodatkowe kroki, żeby jeszcze bardziej chronić Pacjentów:

umawianie badań poprzez infolinię Affidea lub na stronie www.affidea.pl,
możliwość dostarczenia skierowania na badania w dniu badania, a nie jak dotychczas na 14 dni przed badaniem,
możliwość odbioru wyników badań on-line,
ograniczenie liczby osób towarzyszących Pacjentowi podczas badania oraz zmiana terminów badania osobom, które mają objawy przeziębienia,
dezynfekowanie sprzętu po każdym badaniu,
stosowanie środków ochrony indywidualnej

Potrzebujesz diagnostyki obrazowej? Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś. Najważniejsze jest zdrowie.

*https://polskatimes.pl/przez-pol-roku-koronawirus-zabil-w-polsce-prawie-2-tysiace-osob-zaledwie-w-tydzien-tylu-polakow-umiera-z-powodu-nowotworow/ar/c1-15140520