Rozmiar czcionki

Standardy wykonywania i opisu badań

 • Dose Excelence

  Co to jest Dose Excellence?

  Dose Excellence to sposób w jaki zarządzamy dawką promieniowania w badaniach obrazowych wykorzystujących promieniowanie. To jasno sprecyzowane zasady postępowania personelu medycznego we wszystkich placówkach Affidea. Celem Dose Excellence jest dbałość o zdrowie i komfort naszych Pacjentów poprzez ustalenie optymalnej równowagi między minimalną dawką promieniowania a optymalną jakością obrazu potrzebną do celów diagnostycznych.

  Jak działa Dose Excellence?

  Nasi Pacjenci czują się bezpieczni i dobrze poinformowani dzięki temu, że:

  • gromadzimy i monitorujemy historię przyjętych dawek i sprawdzamy dawkę skumulowaną przed wykonaniem kolejnego badania
  • ciągle optymalizujemy podawane dawki
  • odpowiadamy na pytania, informujemy o dawkach i praktykach stosowanych w ośrodku.

  Pełna wiedza o zastosowanej dawce pozwala uniknąć zlecania kolejnych badań, które zwiększałyby podaną dawkę promieniowania.

  Dose Excellence to także:
  • ciągłe doskonalenie technik i procedur stosowanych przez personel medyczny, aby zawsze działać zgodnie z zasadami optymalizacji dawki
  • podnoszenie świadomości na temat dawek promieniowania wśród wszystkich pracowników Affidea
  • specjalny zespół ds. dawki w każdej placówce składający się z radiologa oraz techników elektroradiologii – zespół spotyka się co miesiąc, aby omawiać wielkość dawek stosowanych w ośrodku.

  Do zarządzania dawką używamy specjalistycznego programu komputerowego DoseWatch, który umożliwia nam monitorowanie, ocenę i zarządzanie wielkością dawek niemal w czasie rzeczywistym.

   

 • EARL PET/CT

  Prestiżowe wyróżnienie posiada jedynie pięć placówek w Polsce. Jeszcze do niedawna certyfikat EARL PET/CT przyznawany przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Nuklearnej posiadała tylko jedna placówka w naszym kraju – Bydgoskie Centrum Onkologii. W ostatnich miesiącach złożony proces akredytacyjny przeszły pomyślnie aż cztery pracownie sieci centrów diagnostycznych Affidea – najpierw w Poznaniu, a następnie we Wrocławiu, Warszawie i Olsztynie. Potwierdza to, że stosowane w tych ośrodkach procedury obrazowania izotopowego spełniają najwyższe normy jakości. Rozwój Pozytonowej Tomografii Emisyjnej PET/CT ma duże znaczenie dla diagnostyki obrazowej, szczególnie w obliczu prognoz wskazujących na dalszy wzrost zachorowań na raka w naszym kraju.

 • Peer review

  Program, który pozwala na uzyskanie opinii od kolegów Radiologów współpracujących w Affidea.

 • Dział medyczny i jakości

  Posiadamy certyfikaty ISO, dbamy, aby Lekarze otrzymywali wsparcie merytoryczne. W bieżących sprawach mogą liczyć na pomoc działu medycznego i kierownika medycznego.

 • Protokoły badań

  Wraz z wybitnej klasy lekarzami opracowujemy protokoły badań, dzięki którym wykonujemy badania o wysokiej wartości diagnostycznej