Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne
Affidea Szczecin

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Szczecin

Centrum Diagnostyczne Affidea w Szczecinie prowadzi diagnostykę obrazową dla mieszkańców miasta i okolic od 13 lat, wykonując rocznie ponad 10 tys. badań. Przeprowadzona wiosną 2018 roku modernizacja placówki i wymiana aparatu do rezonansu magnetycznego zapewniła wszystkim potrzebującym specjalistycznej diagnostyki dostęp do jednego z najnowocześniejszych rezonansów magnetycznych (Optima MR450w GE Healthcare) w regionie.

 

Przy pomocy aparatu nowej generacji z systemem Gem Suite firmy GE Healthcare wykonujemy m.in. wysokospecjalistyczne diagnostyczne procedury neurologiczne, onkologiczne i ortopedyczne. Placówka ma możliwość wykonywania dynamicznego obrazowania wątroby, umożliwiając tym samym wykrycie zmian nowotworowych nawet w 98,9%.

 

Dzięki dostępowi do elastycznych cewek, w które jest wyposażony aparat, otrzymujemy dokładniejszy obraz badanych części ciała, czego przykładem jest badanie MR piersi.

 

Aparat Optima pozwala także wykonać badanie rezonansem bez podawania kontrastu u pacjentów z cukrzycą i niewydolnością nerek.

 

Centrum Medyczne Affidea w Szczecinie, poza niezwykle precyzyjnym obrazowaniem, zapewnia pacjentom także dużo większy komfort – niemal całkowicie zredukowano w nim hałas, który zwykle towarzyszy badaniom rezonansem, a samo badanie odbywa się w marynistycznej scenerii. Aparat rezonansu magnetycznego w szczecińskiej placówce umożliwia położenie pacjenta do badania w pozycji „stopy do przodu”. To innowacyjne rozwiązanie podnosi komfort badań, szczególnie u osób z klaustrofobią.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

13

lat działalności

+10

tysięcy badań obrazowych rocznie

24

osobowy zespół

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka niejednoznacznych zmian: poszukiwanie ogniska pierwotnego przy rozsiewie choroby nowotworowej; ocena ewentualnego procesu wieloogniskowego, zwłaszcza przed planowaną operacją oszczędzającą; monitorowanie pacjentek onkologicznych po przebytym leczeniu; ocena implantów u pacjentek po operacjach plastycznych oraz po rekonstrukcji piersi

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych, umożlwiające zobrazowanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym; jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

pozwala na szczegółowe rozpoznanie stanu tkanek miękkich; dzięki niemu rozpoznaje się uszkodzenia, stany zapalne czy też zmiany nowotworowe w obrębie: wątroby, trzustki, ocena dróg żółciowych, MR miednicy umożliwi m.in. wykrycie i ocenę stopnia złośliwości nowotworów: ginekologicznych, pęcherza moczowego, torbieli oraz ropni w obrębie m.in. jajników, endometrium oraz mięśniaków macicy; ENTEROGRAFIA MR to badanie, podczas którego aparat rezonansu magnetycznego wykonuje obrazy jelita cienkiego, badanie to wymaga specjalistycznego przygotowania

Centrum Diagnostyczne
Affidea Szczecin

ul. Powstańców Wielkopolskich 72
70-111 Szczecin

Wskazówki dotyczące dojazdu i wejścia
wejście: główna brama wjazdowa od ul. Józefa

Kontakt:
   222 552 371
   mcm.szczecin@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 8:00-20:00

Badania obrazowe w Centrum Diagnostycznym
Affidea Szczecin

wykonujemy w ramach kontraktu z NFZ, karty DILO lub prywatnie.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz
Porady i triki – rezonans magnetyczny a klaustrofobia
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Ulotka MR kręgosłupa
Pobierz
Ulotka MR piersi
Pobierz
Ulotka MR prostaty
Pobierz
Ulotka MR stawów
Pobierz
Cennik MR Affidea Szczecin
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Affidea zdobyła nagrodę „Diagnostics and Primary Care” w konkursie LaingBuisson Health Awards 2022
Tomografia krtani
Jak przebiega tomografia krtani? Jakie schorzenia pozwala wykryć?
Choroba Alzheimera
Jak przebiega diagnostyka choroby Alzheimera?
Krwawienie z odbytu – jak ustalić przyczynę tej dolegliwości
Krwawienie z odbytu – jak ustalić przyczynę tej dolegliwości?
Jak diagnozuje się i leczy raka prostaty
Badania MR w ramach NFZ dostępne w Affidea Zielona Góra
Akredytacja UEMS/EBNM
Nie tylko mammografia. Sprawdź, jakie badania diagnostyczne piersi możesz wykonać
Nie tylko mammografia. Sprawdź, jakie badania diagnostyczne piersi możesz wykonać
Kiedy wykonuje się tomografię jamy brzusznej? Jak wygląda badanie TK tej części ciała?
Kiedy wykonuje się tomografię jamy brzusznej? Jak wygląda badanie TK tej części ciała?
Jaka jest alternatywa dla rtg klatki piersiowej?
Jaka jest alternatywa dla rtg klatki piersiowej?