Rozmiar czcionki

Centrum Diagnostyczne
Affidea Szczecin

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Rezonans magnetyczny

Diagnostyka obrazowa w Centrum Affidea Szczecin

Centrum Diagnostyczne Affidea w Szczecinie prowadzi diagnostykę obrazową dla mieszkańców miasta i okolic od 13 lat, wykonując rocznie ponad 10 tys. badań. Przeprowadzona wiosną 2018 roku modernizacja placówki i wymiana aparatu do rezonansu magnetycznego zapewniła wszystkim potrzebującym specjalistycznej diagnostyki dostęp do jednego z najnowocześniejszych rezonansów magnetycznych (Optima MR450w GE Healthcare) w regionie.

 

Przy pomocy aparatu nowej generacji z systemem Gem Suite firmy GE Healthcare wykonujemy m.in. wysokospecjalistyczne diagnostyczne procedury neurologiczne, onkologiczne i ortopedyczne. Placówka ma możliwość wykonywania dynamicznego obrazowania wątroby, umożliwiając tym samym wykrycie zmian nowotworowych nawet w 98,9%.

 

Dzięki dostępowi do elastycznych cewek, w które jest wyposażony aparat, otrzymujemy dokładniejszy obraz badanych części ciała, czego przykładem jest badanie MR piersi.

 

Aparat Optima pozwala także wykonać badanie rezonansem bez podawania kontrastu u pacjentów z cukrzycą i niewydolnością nerek.

 

Centrum Medyczne Affidea w Szczecinie, poza niezwykle precyzyjnym obrazowaniem, zapewnia pacjentom także dużo większy komfort – niemal całkowicie zredukowano w nim hałas, który zwykle towarzyszy badaniom rezonansem, a samo badanie odbywa się w marynistycznej scenerii. Aparat rezonansu magnetycznego w szczecińskiej placówce umożliwia położenie pacjenta do badania w pozycji „stopy do przodu”. To innowacyjne rozwiązanie podnosi komfort badań, szczególnie u osób z klaustrofobią.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

13

lat działalności

+10

tysięcy badań obrazowych rocznie

24

osobowy zespół

Diagnostyka obrazowa:

diagnostyka niejednoznacznych zmian: poszukiwanie ogniska pierwotnego przy rozsiewie choroby nowotworowej; ocena ewentualnego procesu wieloogniskowego, zwłaszcza przed planowaną operacją oszczędzającą; monitorowanie pacjentek onkologicznych po przebytym leczeniu; ocena implantów u pacjentek po operacjach plastycznych oraz po rekonstrukcji piersi

diagnostyka bólów kręgosłupa (wszystkie odcinki kręgosłupa), ocena mięśni, więzadeł, a ponadto ocena schorzeń samych kręgów (stany zapalne, guzy, przerzuty, zmiany zwyrodnieniowe)

wykonuje się przy podejrzeniu udaru, w diagnostyce bólów głowy, w chorobach neurodegeneracyjnych, w celu wykrycia przyczyny padaczki i w wielu chorobach neurologicznych

badanie wykonywane w przypadku zmian pourazowych, umożlwiające zobrazowanie jamy stawowej, chrząstek stawowych, więzadeł i torebki stawowej

mpMRI, czyli badanie rezonansem magnetycznym prostaty jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym; jednym z głównych celów badania mpMRI gruczołu krokowego jest wykrycie i lokalizacja zmian odpowiadających rakowi prostaty

pozwala na szczegółowe rozpoznanie stanu tkanek miękkich; dzięki niemu rozpoznaje się uszkodzenia, stany zapalne czy też zmiany nowotworowe w obrębie: wątroby, trzustki, ocena dróg żółciowych, MR miednicy umożliwi m.in. wykrycie i ocenę stopnia złośliwości nowotworów: ginekologicznych, pęcherza moczowego, torbieli oraz ropni w obrębie m.in. jajników, endometrium oraz mięśniaków macicy; ENTEROGRAFIA MR to badanie, podczas którego aparat rezonansu magnetycznego wykonuje obrazy jelita cienkiego, badanie to wymaga specjalistycznego przygotowania

Centrum Diagnostyczne
Affidea Szczecin

ul. Powstańców Wielkopolskich 72
70-111 Szczecin

Wskazówki dotyczące dojazdu i wejścia
wejście: główna brama wjazdowa od ul. Józefa

Kontakt:
   222 552 371
   mcm.szczecin@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 8:00-20:00

Badania obrazowe w Centrum Diagnostycznym
Affidea Szczecin

wykonujemy w ramach kontraktu z NFZ, karty DILO lub prywatnie.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania MR
Pobierz
Zgoda na badanie MR
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Ulotka MR kręgosłupa
Pobierz
Ulotka MR piersi
Pobierz
Ulotka MR prostaty
Pobierz
Ulotka MR stawów
Pobierz
Cennik MR Affidea Szczecin
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej w Białymstoku
Diagnostyka endometriozy
Jak wygląda diagnostyka endometriozy?
Rezonans magnetyczny jamy brzusznej
Kiedy wykonuje się rezonans magnetyczny jamy brzusznej?
Stosowana w Stanach Zjednoczonych terapia dla pacjentów onkologicznych dostępna w Poznaniu
Kiedy wykonywana jest tomografia komputerowa serca?
Ból w oczodołach
Jakie są przyczyny bólu w oczodołach?
Rezonans głowy z kontrastem
Kiedy przeprowadza się rezonans głowy z kontrastem?
Affidea otrzymała nagrodę „Dostawca roku w zakresie diagnostyki” w konkursie Health Investors Awards 2022
Artrografia MR
WIM przedłużył współpracę z Affidea Polska