Rozmiar czcionki

Pytania i odpowiedzi – badania diagnostyczne

Czy muszę mieć skierowanie, żeby wykonać badanie obrazowe? Jeśli tak, jak je uzyskać?
Czy muszę mieć skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym?

rozwiń zwiń

Badania prywatne opłacane samodzielnie przez pacjenta nie wymagają skierowania. Bardzo ważne jest natomiast, aby pacjent, który przychodzi na badanie bez skierowania potrafił wyjaśnić dlaczego chce mieć je wykonane i dokładnie opisał dolegliwości. Na tej podstawie lekarz radiolog nadzorujący badanie oraz wykonujący je technik będą mogli dobrać parametry pozwalające zobrazować badaną część ciała.

 

Badanie rezonansem magnetycznym realizowane w ramach kontraktu z NFZ wymaga skierowania. Skierowanie może być wystawione przez lekarza specjalistę w postaci e-skierowania lub w tradycyjnej papierowej formie. Jeśli badanie ma być zrealizowane w ramach NFZ, specjalista wystawiający skierowanie musi współpracować z poradnią specjalistyczną udzielającą świadczenia w ramach NFZ. Na badanie rezonansem magnetycznym najczęściej kierują ortopedzi, neurolodzy, neurochirurdzy lub urolodzy.

Jak wygląda procedura „zdobycia” skierowania na badanie NFZ? LEKARZ PIERWSZEGO KONTAKTU (POZ) >> LEKARZ SPECJALISTA >> skierowanie na badanie obrazowe

 

Skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym nie ma terminu ważności.

Czy muszę mieć skierowanie na badanie tomografem komputerowym?

rozwiń zwiń

Tomografię komputerową można wykonać jedynie ze skierowaniem, nawet jeśli jest to badanie wykonywane odpłatnie. Konieczność jego posiadania wynika z działania aparatu. Aparat tomografu komputerowego emituje promieniowanie rentgenowskie, które w nadmiarze może być szkodliwe, dlatego badania nie wykonuje się bez konkretnych wskazań. W trosce o bezpieczeństwo pacjenta o badaniu decyduje lekarz specjalista prowadzący pacjenta.

Czy muszę mieć skierowanie na badanie PET/CT?

rozwiń zwiń

NFZ określił w specjalnym dokumencie, u kogo możliwe jest wykonanie badania w ramach publicznego systemu zdrowia (dokładne informacje tutaj).

Na badanie refundowane potrzebne jest skierowanie wystawione przez lekarza specjalistę; nie musi to być onkolog, skierowanie może wypisać także np. chirurg, laryngolog, urolog. Badanie opłacone prywatnie również wymaga wskazania medycznego, a co za tym idzie – skierowania.

Czy muszę mieć skierowanie na badanie USG?

rozwiń zwiń

W wybranych placówkach Affidea wykonujemy również prywatne badania USG, które nie wymagają skierowania.

Czy muszę mieć skierowanie na RTG?

rozwiń zwiń

Podobnie jak tomografia komputerowa badanie RTG wykorzystuje promieniowanie, w związku z czym zawsze wymagane jest skierowanie.

Jak umówić się na badanie?
Rezonans magnetyczny, USG

rozwiń zwiń

Rezonans magnetyczny i USG wykorzystują neutralne dla organizmu fale radiowe, pole elektromagnetyczne i fale ultradźwiękowe. Badania te możesz umówić w każdej chwili przez nasz system on-line. W przypadku badań prywatnych skierowanie nie jest wymagane. Jeśli jednak posiadasz skierowanie, skorzystaj z opcji “posiadam skierowanie papierowe” lub “posiadam e-skierowanie”. Sprawdź też zalety umawiania badania z e-skierowaniem.

Tomografia komputerowa, RTG

rozwiń zwiń

Badania te możesz umówić w każdej chwili przez nasz system on-line.  W badaniach tomografem komputerowym i RTG wykorzystywane jest promieniowanie jonizujące, dlatego zawsze konieczne jest skierowanie od lekarza.

PET/CT, scyntygrafia

rozwiń zwiń

 • PET/CT – aby umówić badanie PET/CT skontaktuj się z naszą infolinią: 224 411 111 lub wypełnij formularz kontaktowy. Badanie PET/CT wymaga wstępnej  kwalifikacji. Po zebraniu najważniejszych informacji o Twoim badaniu wrócimy do Ciebie z propozycją terminu.
 • Scyntygrafia – badanie to wykonujemy wyłącznie w naszej placówce w Koszalinie. Umówisz się na nie pod numerem tel.: 94 732 87 36
Ile kosztuje badanie?

Wybierz województwo i sprawdź ceny badań prywatnych w naszej najbliższej placówce.

Tomografia komputerowa

rozwiń zwiń

Tomografia komputerowa

rozwiń zwiń

PET/CT

rozwiń zwiń

Tomografia komputerowa

rozwiń zwiń

PET/CT

rozwiń zwiń

Tomografia komputerowa

rozwiń zwiń

Jak przygotować się do badania?
Rezonans magnetyczny

rozwiń zwiń

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

 

 • 3 godziny przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia. Można pić jedynie wodę niegazowaną.
 • w dniu badania należy przyjąć wszystkie leki, które pacjent stosuje na co dzień.
 • należy zgłosić się do rejestracji 20 min. przed badaniem (w placówce trzeba będzie uzupełnić ankietę i niezbędne dokumenty).
 • przed badaniem należy poinformować personel medyczny o wszelkich metalowych lub elektronicznych implantach (zastawkach serca, implantach usznych, metalowych śrub w kościach – mogą zakłócać obraz), alergiach i ewentualnych reakcjach na środki kontrastowe w przeszłości.
 • wkładki wewnątrzmaciczne nie dyskwalifikują z badania, ale pacjentka musi podać pielęgniarce lub lekarzowi nazwę wkładki przed badaniem.
 • przed badaniem należy poinformować personel medyczny o wszelkich metalowych lub elektronicznych implantach (zastawkach serca, implantach usznych, metalowych śrub w kościach – mogą zakłócać obraz), alergiach i ewentualnych reakcjach na środki kontrastowe w przeszłości.
 • na badanie należy zgłosić się bez biżuterii i zostawić wszystkie metalowe i elektroniczne przedmioty, takie jak spinki do włosów, zegarki, okulary, protezy dentystyczne, karty z paskiem magnetycznym, telefony komórkowe, klucze. Na badanie należy przyjść w odzieży niezawierającej elementów metalowych takich jak: suwaki, guziki, nity.

 

PRZYGOTOWANIE DODATKOWE – W PRZYPADKU BADANIA OKREŚLONEJ OKOLICY ANATOMICZNEJ:

 

rezonans magnetyczny jamy brzusznej i miednicy mniejszej

 • 4 dni przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną (składającą się z produktów/potraw łatwo trawionych) i przyjmować łagodne (ziołowe) leki przeczyszczające

 

rezonans magnetyczny głowy

 • należy zmyć makijaż i nie stosować lakieru do włosów. Jeśli pacjentka posiada makijaż permanentny, powinna o tym poinformować technika obsługującego rezonans magnetyczny.

 

rezonans magnetyczny piersi

 • badanie wykonywane jest w 5–12 dniu cyklu.
 • konieczne jest dostarczenie wyniku badania biopsji, badań genetycznych, mammografii – jeżeli były wcześniej wykonywane.
 • nie należy używać antyperspirantów, balsamów, dezodorantów i perfum.
 • badanie MR piersi powinno być wykonane 3 miesiące po zakończeniu HTZ (lub antykoncepcji hormonalnej), 6 miesięcy po biopsji gruboigłowej piersi oraz 12 miesięcy po zakończeniu radioterapii.
 • badanie odbywa się w pozycji leżącej na brzuchu.

 

badanie MR enterokinaza (enterokliza/enterografia/enterokinaza)

 • na 2 dni przed badaniem należy przejść na dietę lekkostrawną wyłączającą mięso.
 • dzień przed badaniem od godz. 14:00 nie można jeść i należy rozpocząć picie roztworu Fortrans – 2 saszetki rozpuszczone w proporcji 1 saszetka na 1 litr wody.
 • w dniu badania nie można jeść, ani pić. Osoby, które przyjmują leki na stałe powinny je zażyć popijając niewielką ilością wody.
 • na badanie należy przyjechać na 1,5 godz. przed planowaną godziną badania i zabrać 1,5 litra wody. Konieczne jest posiadanie wyniku poziomu kreatyniny we krwi.

 

 

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BADANIE?

 

 • pacjent musi mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem (dodatkowo osoby nieletnie Książeczkę Zdrowia Dziecka).
 • pacjent w dniu badania powinien zabrać ze sobą skierowanie (jeśli ma w formie tradycyjnej, papierowej). E-skierowanie wgrywane jest do systemu zaraz po umówieniu się przez pacjenta na badanie.
 • pacjent, jeśli posiada, powinien wziąć ze sobą dokumentację porównawczą badanej okolicy:
  • dokumentacja medyczna – wypisy, karty informacyjne
  • badania obrazowe – USG, RTG, TK, MR w zakresie badanego obszaru ciała (wynik z opisem oraz płytę CD lub klisze). Jeśli takie badania były wykonywane w Affidea to Pacjent nie musi dostarczać wyniku. Pełna dokumentacja znajduje się w naszych ośrodkach.
 • na badanie należy udać się z wynikiem stężenia kreatyniny we krwi. Wynik nie powinien być starszy niż 30 dni lub nie starszy niż 7 dni u pacjentów z chorobami nerek. Możliwe, że podczas badania będzie konieczne podanie paramagnetycznego środka kontrastowego, o czym zadecyduje lekarz nadzorujący badanie niezależnie od skierowania. Wynik kreatyniny nie jest wymagany do badań kręgosłupów, zatok i stawów (chyba, że istnieje wskazanie onkologiczne lub zalecenie lekarza).
 • zaświadczenie od lekarza kierującego na badanie o dopuszczeniu pacjenta, jeśli pacjent posiada:
  • zastawki serca, okludery – informację o możliwości i bezpieczeństwie wykonania badania pacjent powinien otrzymać z ośrodka, w którym był wykonany zabieg
  • stent, by-pass – musi upłynąć 6 tygodni od wszczepienia, aby można było wykonać badanie
 • wskazane jest zabranie ze sobą cieplejszej odzieży, w pomieszczeniu z aparatem MR jest chłodno, ok. 15-20°C.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

 • na badanie należy się zgłosić 20 minut wcześniej (w placówce trzeba będzie uzupełnić ankietę i niezbędne dokumenty)
 • w czasie trwania badania (20-60min.) należy pozostać nieruchomo w jednej pozycji lub wykonywać proste polecenia technika (np. nabranie powietrza, wstrzymanie oddechu na kilka sekund).
 • jeśli był podany kontrast – pacjent powinien przez 48h po badaniu spożywać więcej wody niegazowanej (1,5-2l/dobę) .

 

Przygotowanie do badania rezonansem magnetycznym – pobierz pdf

Porady i triki dla Pacjentów z klaustrofobią – pobierz pdf

Tomografia komputerowa

rozwiń zwiń

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

 • 6 godzin przed badaniem należy powstrzymać się od jedzenia i picia. Można pić jedynie wodę niegazowaną.
 • jeżeli w przeszłości wystąpiły u pacjenta poważne reakcje alergiczne na kontrast jodowy musi poinformować o tym personel
 • należy wysłuchać i zastosować się do zaleceń personelu medycznego.
 • na badanie należy zgłosić się bez ozdób i biżuterii w obrębie badanej okolicy anatomicznej.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA BADANIE?

 • pacjent musi mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem
 • skierowanie, jeśli ma w formie tradycyjnej (papierowej)
 • pacjent, jeśli posiada, powinien wziąć ze sobą dokumentację porównawczą badanej okolicy:
 • dokumentacja medyczna – wypisy, karty informacyjne
 • badania obrazowe – USG, RTG, TK, MR w zakresie badanego obszaru ciała (wynik z opisem oraz płytę CD lub klisze). Jeśli takie badania były wykonywane w Affidea to Pacjent nie musi dostarczać wyniku.
 • możliwe, że podczas badania będzie konieczne podanie paramagnetycznego środka kontrastowego o czym zadecyduje lekarz nadzorujący badanie niezależnie od skierowania. Każdy pacjent musi mieć wynik stężenia kreatyniny we krwi. Wynik nie powinien być starszy niż 30 dni lub nie starszy niż 7 dni u pacjentów z chorobami nerek. Wynik kreatyniny nie jest wymagany do badań kręgosłupów i stawów (chyba, że jest wskazanie onkologiczne lub zalecenie lekarza).
 • pacjenci z chorobami tarczycy powinni mieć oznaczony poziom TSH i FT4.
 • osoby chore na astmę powinny zabrać ze sobą leki wziewne.

PRZYGOTOWANIE DODATKOWE:

 • w dniu badania należy przyjąć wszystkie przyjmowane na co dzień leki. Wyjątkiem są chorzy na cukrzycę – należy odstawić leki obniżające glikemię (pochodne biguanidów – Avamina, Etform, Formetic, Glucophage, Glucophage XR, Gluformin, Metfogamma, Metformax, Metformax SR, Metformin Galena, Metifor, Metral, Siofor) na 48h przed badaniem i 48h po badaniu. Istotny jest tutaj też poziom eGFR:
 • 45 ml/min – metforminy nie trzeba odstawiać leków
 • Pacjenci z eGFR w zakresie od 30-44 ml/min – muszą odstawić metforminę 48 godzin przed badaniem i mogą zacząć przyjmować 48 godzin po badaniu, jeżeli w tym czasie nie pogorszy się funkcja nerek (trzeba potwierdzić kontrolnym pomiarem eGFR). Dodatkowo stosuje się zwiększoną podaż płynów, optymalnie wlew dożylny 1,0-1,5 ml/kg/h począwszy od 6 godzin przed terminem badania do 6 godzin po podaniu jodowego środka kontrastowego (ewentualnie doustnie).
 • W przypadku eGFR poniżej 30 ml/min. nie odstawiamy metforminy, gdyż nie możemy podać kontrastu. Jeżeli Pacjent na co dzień przyjmuje insulinę, a termin badania przypada przed godziną 12:00 – pacjent nie powinien przyjmować insuliny i powinien być na czczo (może pić tylko wodę). Jeśli termin badania przypada o lub po godzinie 12:00 – pacjent o 7:00 przyjmuje insulinę i powinien zjeść lekkie śniadanie (do godz. 8:00 rano)

 

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 • należy zgłosić się do rejestracji 20 minut przed badaniem (w placówce trzeba będzie uzupełnić ankietę i niezbędne dokumenty).
 • Podanie jodowego środka kontrastującego nie stanowi przeciwwskazania do kontynuowania karmienia piersią.
 • jeśli był podany kontrast – pacjent powinien przez 48h po badaniu spożywać więcej wody niegazowanej (1,5-2l)
 • UWAGA: w przypadku badań niektórych okolic anatomicznych, po umówieniu badania przez webboking, z pacjentem mogą się kontaktować nasi konsultanci, celem omówienia szczegółowego przygotowania do badania. Prosimy o odbieranie telefonu z numeru: 224 411 111
 • Pobierz przygotowanie do badania TK
Jak przebiega badanie?

Wybierz rodzaj badania

Rezonans magnetyczny – w większości przypadków

rozwiń zwiń

Podczas badania pacjent zostaje umieszczony na specjalnym stole w pozycji leżącej tak, aby znalazł się w centrum skanera MR. Podczas badania Pacjent powinien się nie ruszać, leżeć spokojnie. Wszelkie ruchy ciała wywołują artefakty, które wpływają negatywnie na jakość diagnostyczną wykonanych skanów. Badanie rezonansem magnetycznym trwa od 15 do 90 min. w zależności od badanej części anatomicznej. Niektóre badania wymagają wstrzymania oddechu o czym informuje personel, z którym Pacjent pozostaje w stałym kontakcie. Po wykonaniu badania rezonansem magnetyczny Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć.

Rezonans magnetyczny serca

rozwiń zwiń

Badanie jest wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Część pacjentów którzy wymagają podania środka kontrastowego przed badaniem ma założony wenflon (wkłucie) do żyły w zgięciu łokciowym. Badanie wymaga przyklejenia elektrod EKG (3 sztuki) do klatki piersiowej. Często wymaga to ogolenia u mężczyzn punktów, w których należy przykleić elektrody.  Badanie wykonujemy w pozycji leżącej na wznak. Czas badania, w zależności od podanego na skierowaniu rozpoznania, wynosi około godziny. W czasie badania pacjent otrzymuje komendy, aby nabrać powietrze i nie oddychać na okres od 10 do 30 sekund, w zależności od wykonywanej sekwencji. Jeśli był podany środek kontrastowy podczas badania po wykonanym badaniu pacjent pozostaje w poczekalni placówki do 30 minut.

Tomografia komputerowa – w większości przypadków

rozwiń zwiń

Podczas badania pacjent, umieszczony na specjalnym stole, zostaje na nim wsunięty do tunelu, w którym znajduje się głowica aparatu tomograficznego. Głowica aparatu krąży w okolicy badanej części anatomicznej Pacjenta, wytwarzając promieniowanie. Pozwala to na wykonanie wielu sekwencji zdjęć w różnych płaszczyznach i warstwach. Uzyskany w ten sposób obraz przekazywany jest do komputera ze specjalistycznym oprogramowaniem. Podczas badania Pacjent powinien się nie ruszać, leżeć spokojnie.

 

Badanie tomografem komputerowym trwa od 10 do 30 min w zależności od badanej części anatomicznej. Niektóre badania wymagają wstrzymania oddechu o czym informuje personel, z którym Pacjent pozostaje w stałym kontakcie. Po wykonaniu badania Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć. W dniu badania ze środkiem kontrastującym wskazane jest wypicie większej objętości wody niegazowanej.

Tomografia komputerowa serca

rozwiń zwiń

Tomografia serca wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym. Każdy pacjent przed badaniem ma założony wenflon (wkłucie) do żyły w zgięciu łokciowym. Badanie wymaga przyklejenia elektrod EKG (3 sztuki) do klatki piersiowej. Często wymaga to ogolenia u mężczyzn punktów, w których należy przykleić elektrody.  Badanie wykonujemy w pozycji leżącej na wznak podczas jednego nabrania powietrza na ok. 5-10  sekund. Do badania wymagane jest podanie środka cieniującego dożylnie zawierającego jod. Efekt podania środka cieniującego pacjent odczuwa jako odczucie ciepła trwające kilka sekund, które lokalizuje się w całym ciele i w zależności od osoby może się koncentrować w dolnych partiach brzucha lub głowie. Po wykonanym badaniu pacjent pozostaje w poczekalni placówki do 30 minut.

Wirtualna kolonoskopia

rozwiń zwiń

Badanie tomograficzne w porównaniu z innymi metodami jest mało uciążliwe. Jedyne nieprzyjemne doznania, na jakie będziesz narażony, to konieczność – bezpośrednio przed badaniem w pracowni tomografii komputerowej – wypełnienia powietrzem jelita grubego.
Rozdęcie jelita przez powietrze umożliwia wirtualną endoskopię wewnątrz światła przewodu pokarmowego. Badanie trwa 15 do 30 minut. Diagnostyka odbywa się w dwóch pozycjach – na plecach oraz na brzuchu.
Obrazy za pomocą specjalnego oprogramowania na oddzielnych stacjach roboczych są przetwarzane w celu uzyskania odwzorowania wewnętrznej powierzchni ścian jelita. W przypadku nacieku poza ścianę jelita jest to badanie o największej czułości. Wirtualna kolonoskopia uwidacznia odcinek od odbytnicy do kątnicy, czyli całe jelito grube, pod warunkiem bardzo dobrego przygotowania się do badania.

PET/CT

rozwiń zwiń

Skojarzenie metod PET (uwidacznia procesy życiowe) i CT (obrazy anatomiczne) umożliwia wykrywanie patologii na poziomie komórek/tkanki, co ma szczególne znaczenie dla identyfikacji wczesnych zmian nowotworowych. Znacząca wydajność skanera PET, w połączeniu z wysokiej klasy tomografem komputerowym i systemem analizy obrazów, pozwala na szczegółowe przebadanie całego ciała w ciągu kilkunastu minut i uzyskanie najbardziej precyzyjnych wyników, jakie przy obecnym stanie wiedzy można uzyskać.

 

Przed badaniem pacjent przyjmuje w formie zastrzyku odpowiedni znacznik – FDG (zazwyczaj jest to glukoza związana z izotopem fluoru – związek bardzo szybko rozkładający się w organizmie, dzięki czemu badanie jest nieszkodliwe, a dawka promieniowania bezpieczna dla pacjenta), który wraz z krwią rozprowadzany jest po całym ciele.

Po podaniu FDG pacjent przez pewien czas wygodnie odpoczywa w fotelu, aby znacznik został wchłonięty przez komórki.

Scyntygrafia

rozwiń zwiń

Scyntygrafię wykonuje się za pomocą gammakamery. Pacjentowi podaje się radioizotop czyli tzw. znacznik, który „rozchodzi” się po jego organizmie. Urządzenie skanuje ciało chorego i tworzy „mapę” rozmieszczenia izotopu w jego ciele. Brak lub nadmiar znacznika wskazuje na patologię.

Miejsce, termin badania, kontakt z placówką
Gdzie mieści się Affidea i w jakich godzinach pracuje placówka?

rozwiń zwiń

Placówki Affidea znajdują się w 21 miastach Polski. Po szczegółowe informacje o godzinach ich pracy, lokalizacji i zakresie świadczonych usług zapraszamy na stronę https://www.affidea.pl/nasze-placowki/

Jak dojadę do danej placówki?

rozwiń zwiń

Mapa dojazdu do placówki znajduje się na https://www.affidea.pl/nasze-placowki/ . Interesującą pacjenta lokalizację można uzyskać po przefiltrowaniu listy placówek po regionach.

Jak sprawdzę termin badania?

rozwiń zwiń

USG, RTG, MR i TK:

Informacja potwierdzająca termin umówionego badania zostaje wysłana na indywidualny numer telefonu każdego pacjenta.

 1. Pierwszy sms pacjent otrzymuje zaraz po umówieniu badania. W treści sms podawana jest data badania, godzina i miejsce realizacji usługi.
 2. Drugi sms pacjent otrzymuje 7 dni przed badaniem. W treści sms podawana jest data badania, godzina i miejsce realizacji usługi.
 3. Trzeci sms pacjent otrzymuje 2 dni przed badaniem. W treści sms podawana jest data badania, godzina i miejsce realizacji usługi.

 

PET/CT i scyntygrafia: 

Termin badania umawiany jest telefonicznie przez pracowników placówki. W razie wątpliwości dotyczących terminu badania prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 224 411 111


Warning: foreach() argument must be of type array|object, bool given in /home/il4w7ehb/public_html/wp-content/themes/affidea_pl_new/template-parts/accordion-item.php on line 22
Jak skontaktować się z placówką?

rozwiń zwiń

We wszystkich kwestiach obsługowych prosimy o kontakt bezpośrednio z Infolinią pod numerem telefonu 224 411 111.

Odbiór wyników badania oraz oplata za badanie
Ile muszę czekać na wynik badania?

rozwiń zwiń

Czas oczekiwania na wynik badania uzależniany jest od stopnia jego skomplikowania oraz grafiku danej placówki. O aktualnym czasie oczekiwania na opis pacjent otrzymuje informacje podczas zapisu przez infolinię lub w placówce w dniu wykonania badania.

Jak odebrać wynik badania?

rozwiń zwiń

MR, TK, PET/CT:

Opisy badań jak i same obrazy są dostępne dla pacjenta poprzez zalogowanie się do platformy Portal Pacjenta. Obrazy z badania są dostępne w portalu tuż po zakończeniu badania, opis badania pojawia się po tym jak lekarz radiolog dokona weryfikacji wykonanych obrazów. Informacja o dostępnym i gotowym do pobrania opisie pacjent otrzymuje za pomocą sms’a.

RTG, USG:

wyniki dostępne są bezpośrednio w placówce.

Odbiór wyników badań możliwy jest także bezpośrednio w placówce. Wynik badania może być odebrany osobiście przez pacjenta (prośba o okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość) lub przez osobę przez niego upoważnioną pisemnie. Wzór upoważnienia dostępny na recepcji

Czy i kiedy mogę uzyskać kopię płyty/ opisu?

rozwiń zwiń

Kopię zdjęć z badania można uzyskać po złożeniu zapotrzebowania na Call Center bądź bezpośrednio w placówce. Czas oczekiwania na ponowne nagranie płyty wynosi do 2 dni roboczych. Kopia opisu badania jest dostępna cały czas na Portalu Pacjenta i można ją pobierać samodzielnie, dowolną ilość razy.

Czy po badaniu mogę otrzymać fakturę?

rozwiń zwiń

Faktura VAT może być wystawiona po wykonaniu każdego badania. Warunkiem jej otrzymania jest posiadanie paragonu z NIP’em nabywcy. Prośbę o wystawienie faktury prosimy zgłaszać przed dokonaniem zakupu i wystawieniem paragonu.

Mam problem z odbiorem wyniku przez stronę www. Co zrobić?

rozwiń zwiń

 

W przypadku pierwszego logowania lub odzyskiwania hasła:

 

1. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś dane. W kolejnych wierszach należy wpisać dane pacjenta, które zostały podane w placówce przed badaniem:

 • pięć ostatnich cyfr numeru PESEL Pacjenta
 • sześć ostatnich cyfr numeru telefonu wskazanego przez Pacjenta
 • specjalny kod dostępu, który Pacjent otrzymał w placówce w dniu wykonania badania.
 • wciśnij przycisk „KONTYNUUJ”

2. Pojawi się druga (już ostatnia) plansza przed wyświetleniem Twojego konta.

 • wpisz na planszy jednorazowy kod dostępu, który otrzymałeś na wskazany przez siebie numer telefonu.
 • wskaż nowe hasło, jakiego będziesz używał już na stałe.
 • wciśnij przycisk „KONTYNUUJ”.

3. W zakładce „Moje badania” wybierz „Wykonane”. To właśnie tam znajduje się lista wszystkich wykonanych badań. Kliknij w przycisk „Wynik”, aby pobrać opis badania.

 

W przypadku kolejnego logowania:

 

Podaj dane logowania. Zastosuj krok 3 z instrukcji powyżej.

 

UWAGA: Jeżeli otrzymałeś sms-a z informacją, że wynik jest gotowy, a nie widzisz go w systemie, skontaktuj się z nami: 224 411 111 

Pytania i odpowiedzi – leczenie onkologiczne

Co zrobić, aby skorzystać z konsultacji i leczenia w Affidea?

rozwiń zwiń

Krok 1: rejestracja

Zadzwoń pod numer wybranej poradni Affidea lub uzupełnij formularz kontaktowy i umów się na wizytę w ramach NFZ. Pacjenci, którzy mają już zdiagnozowany nowotwór lub są zaniepokojeni swoimi objawami mogą zapisać się na konsultację  z lekarzem onkologiem bez skierowania.

Krok 2: konsultacja

Spotkaj się z lekarzem onkologiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu pokieruje Cię na przykład na dodatkowe badania diagnostyczne w ramach NFZ lub, jeśli już jesteś zdiagnozowany, zaproponuje leczenie. Konsultacja w Poradni Onkologicznej doje możliwość wystawienia karty diagnostyki i leczenia onkologicznego – DILO, która w znaczny sposób skróci ścieżkę diagnostyczną i przyspieszy wdrożenie leczenia.

Krok 3: leczenie

Rozpocznij leczenie w ramach NFZ pod opieką doświadczonych lekarzy. Leczenie onkologiczne ma różny przebieg w zależności od postawionej diagnozy, stopnia zaawansowania choroby i stanu klinicznego Pacjenta. W każdym przypadku plan leczenia jest szczegółowo omawiany i zatwierdzany na konsylium przez zespół interdyscyplinarny.

Z jakich terapii onkologicznych mogę skorzystać w Affidea?

rozwiń zwiń

W Międzynarodowych Centrach Onkologii Affidea realizujemy dwa tryby leczenia:

 • Stacjonarny na oddziale radioterapii – taki pobyt wymaga przyjęcia do szpitala, a leczenie odbywa się bezpośrednio na oddziale
 • Ambulatoryjny – dla Pacjentów niewymagających przyjęcia na oddział szpitalny oferujemy leczenie ambulatoryjne realizowane w wyznaczonych dniach i o konkretnej godzinie. Pacjenci leczeni ambulatoryjnie mieszkający poza granicami Międzynarodowego Centrum Onkologii Affidea mają możliwość skorzystania z zakwaterowania w pensjonacie w bliskiej lokalizacji naszego ośrodka

 

W ramach leczenia nasi pacjenci mogą skorzystać z terapii:

Gdzie znajdę więcej informacji o centrach onkologii Affidea?

rozwiń zwiń

Więcej informacji o centrach onkologii Affidea dostępne jest na stronach naszych ośrodków:

Kontakt z centrami onkologii

rozwiń zwiń

Co chcesz zrobić?

Przejdź do umawiania badania lub odbioru wyników, a jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji – wyślij do nas prośbę o kontakt.

Webboking

Umów badanie

Portal Pacjenta

Odbierz wyniki

Kontakt telefoniczny

Prośba o kontakt

Wiedza z zakresu zdrowia

Właściwa diagnostyka to skuteczne leczenie. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami o dolegliwościach, metodach diagnostycznych i leczeniu.

Affidea zasilana zieloną energią od e2V!
Urazy sportowe dziecięce, które nie dają objawów
Otwarcie nowej pracowni pozytonowej tomografii emisyjnej Affidea PET/CT Koszalin
Spotkanie Radiologiczne Affidea – II spotkanie dla Lekarzy Radiologów
Zaproszenie na webinar dla lekarzy internistów i neurologów: “Zaburzenia pamięci – epidemia XXI wieku”
Affidea Rzeszów z nową lokalizacją!