Rozmiar czcionki

Pracownia pozytonowej tomografii emisyjnej PET/CT Affidea Olsztyn

Świadczymy usługi diagnostyki obrazowej. W naszych placówkach wykonasz badania zarówno refundowane przez NFZ, jak i prywatne.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

PET/CT

Pracownia Affidea w Olsztynie realizuje badania PET/CT od 2011 roku,  rocznie wykonując ich blisko 2 tysiące, tym samym dostarczając informacji w zakresie wczesnego rozpoznania choroby nowotworowej, przerzutu lub wznowy. W przypadku wielu Pacjentów badania PET/CT pozwalają także określić efekty zastosowanej terapii, czy zidentyfikować choroby układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

 

W listopadzie 2021 roku pracownia PET/CT w Olsztynie przeszła gruntowną modernizację wraz z wymianą aparatu PET/CT. Nowy aparat PET/CT pozwala na wczesne wykrycie m.in. raka płuc, piersi, szyjki macicy, jelita grubego, mózgu, chłoniaka, czerniaka, nowotworów tkanki kostnej i mięśniowej oraz głowy i szyi. Dzięki tym możliwościom, pacjenci mogą być objęci szybką i skuteczną terapią, a lekarze mają lepsze narzędzia do oceny efektów prowadzonej terapii. Aparat stanowi także narzędzie do planowania i monitorowania procesu leczenia oraz oceny skuteczności prowadzonej terapii, dostarczając informacji o ewentualnych nowych zmianach chorobowych.

 

W olsztyńskiej pracowni PET/CT Pacjenci mają możliwość wykonania badania z wykorzystaniem dwóch izotopów: FDG i cholina. Wskazaniem do wykonania badania z choliną jest nowotwór gruczołu krokowego oraz rak nerki.

 

Chcąc skrócić czas oczekiwania Pacjentów na wykonanie badań z choliną wprowadziliśmy harmonogram, który umożliwia przeprowadzenie badania nawet w ciągu tygodnia.

  • Pracownia PET/CT Wrocław – pierwszy wtorek miesiąca
  • Pracownia PET/CT Olsztyn – drugi wtorek miesiąca
  • Pracownia PET/CT Warszawa – trzeci wtorek miesiąca
  • Pracownia PET/CT Poznań – czwarty wtorek miesiąca

 

Badania PET/CT są w całości finansowane przez NFZ bez obciążania placówki kierującej. Aby możliwa była refundacja badania przez Narodowy Fundusz Zdrowia na badanie należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza kierującego.

 

Jeżeli wskazanie do wykonania badanie PET/CT nie znajduje się na liście, to istnieje możliwość wykonania badania pełnopłatnego.

Nasze doświadczenie w diagnostyce obrazowej

12

lat działalności

± 2

tysięcy badań obrazowych rocznie

15

osobowy zespół

Zakres badania PET/CT

najczęściej wykorzystywane jest w przypadku: raka płuc, guzów mózgu, raka jelita grubego, chłoniaków, czerniaka, raka piersi, raka szyjki macicy, nowotworów: tkanki kostnej i mięśniowej, głowy i szyi.

pozwala dokładnie określić aktywność metaboliczną poszczególnych ośrodków nerwowych oraz ocenić ich ukrwienie w mózgu. Dzięki analizie obrazu mózgu możliwe jest zdiagnozowanie choroby Alzheimera, zawałów mózgu czy początkiem choroby Parkinsona.

określenie żywotności mięśnia sercowego, pomaga w dokładnym zaplanowaniu rodzaju terapii – farmakologicznej lub operacyjnej. Umożliwia także wykrycie choroby wieńcowej i określenie stopnia niedokrwienia serca.

Centrum Diagnostyczne
Affidea PET/CT Olsztyn

ul. Żołnierska 18
10-561 Olsztyn

Kontakt:
   224 411 103
   pet.olsztyn@affidea.com

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 8:00-15:00

Badania PET/CT w Centrum Diagnostycznym Affidea Olsztyn

realizowane są zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i odpłatnie. Realizujemy także badania w ramach karty DILO.

Dokumenty do pobrania

Przygotuj się do badania. Pobierz dokumenty, które wyjaśniają, jak należy się przygotować przed wizytą w naszej placówce.

Przygotowanie do badania
Przygotowanie do badania PET-CT
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Materiały dla Pacjentów
Cennik PET/CT Affidea Olsztyn
Pobierz

Brak plików w tej kategorii

Warto wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi najnowszymi artykułami

Affidea zasilana zieloną energią od e2V!
Urazy sportowe dziecięce, które nie dają objawów
Otwarcie nowej pracowni pozytonowej tomografii emisyjnej Affidea PET/CT Koszalin
Spotkanie Radiologiczne Affidea – II spotkanie dla Lekarzy Radiologów
Zaproszenie na webinar dla lekarzy internistów i neurologów: “Zaburzenia pamięci – epidemia XXI wieku”
Affidea Rzeszów z nową lokalizacją!
Diagnostyka endometriozy
Rezonans magnetyczny w endometriozie
Moja rehabilitacja – poradnik dla pacjentów onkologicznych
Pomoc socjalna dla osób z chorobą nowotworową
Scyntygrafia – na czym polega i kiedy się ją wykonuje?