Rozmiar czcionki

Aktualne programy profilaktyczne

 • Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca

  Affidea Wałbrzych jest Partnerem Ogólnopolskiego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuca.

  Nowotwór płuca to najczęściej występujący nowotwór złośliwy w Polsce wśród mężczyzn (rocznie odnotowuje się około 15 000 nowych zachorowań). Należy on do nowotworów o bardzo złym rokowaniu, co wynika głównie z faktu, że choroba bardzo często zostaje rozpoznana za późno.

  Te statystyki mogłyby być inne gdyby rak płuca wykrywany był na wczesnym etapie. I temu ma służyć Ogólnopolski Program Wczesnego Wykrywania Raka Płuca (WWRP) za Pomocą Niskodawkowej Tomografii Komputerowej (NDTK).

  Głównym zadaniem programu jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju poprzez prowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych.

  W makroregionie dolnośląskim organizatorem programu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu z siedzibą przy ul. Grabiszyńskiej 105, a Affidea jego partnerem w zakresie realizacji niskodawkowych badań TK płuc.

  ZAPRASZAMY DO AFFIDEA WAŁBRZYCH (Alfreda Sokołowskiego 4), GDZIE PACJENCI SPEŁNIAJĄCY KRYTERIA PROGRAMU MOGĄ BEZPŁATNIE WYKONAĆ NISKODAWKOWE BADANIE TK PŁUC.

  Z BEZPŁATNEGO badania możesz skorzystać jeśli:
  • masz 50-74 lata
  • palisz co najmniej 1 paczkę dziennie od 20 lat lub palisz 2 paczki dziennie przez 10 lat
  • nie udało Ci się rzucić palenia na więcej niż 15 lat (od ostatniego okresu absencji)
  Badanie będzie polegało na:
  • wykonaniu niskodawkowej tomografii komputerowej
  • omówieniu wyników badania. Lekarz przekaże Ci również wskazówki, jak rzucić palenie i jak przeciwdziałać powstawaniu raka płuca.

  Jeśli spełniasz kryteria zadzwoń i zarejestruj się na badanie: Zadzwoń: 71 726 25 25