Rozmiar czcionki

Otwarcie nowej pracowni pozytonowej tomografii emisyjnej Affidea PET/CT Koszalin

Centrum Diagnostyczne Affidea Koszalin, zlokalizowane przy ul. Chałubińskiego 7, rozszerzyło swoją ofertę o badanie PET/CT. Od kwietnia 2024 roku Pacjenci mogą wykonywać pozytonową tomografię emisyjną.

Badanie PET/CT łączy w sobie obrazy anatomiczne z informacjami o aktywności metabolicznej zmiany, co umożliwia wykrycie nieprawidłowości na poziomie komórek lub tkanek. To kluczowe narzędzie w walce z chorobami nowotworowymi. Badanie aparatem PET/CT pozwala na wczesne wykrycie m.in. raka płuc, piersi, szyjki macicy, jelita grubego, mózgu, chłoniaka, czerniaka, nowotworów tkanki kostnej i mięśniowej oraz głowy i szyi. Dzięki możliwościom jakie daje badanie PET/CT pacjenci mogą być objęci szybką i skuteczną terapią, a lekarze mają lepsze narzędzia do oceny efektów prowadzonej terapii. Aparat stanowi także narzędzie do planowania i monitorowania procesu leczenia oraz oceny skuteczności prowadzonej terapii, dostarczając informacji o ewentualnych nowych zmianach chorobowych.

Nowa Pracownia PET/CT to większe możliwości diagnostyczne, dzięki którym pacjenci mają szansę na szybsze i skuteczniejsze leczenie, co przekłada się na poprawę jakości ich życia.

W placówce funkcjonuje także poradnia onkologiczna, a Pacjenci dodatkowo mają dostęp do pełnego spektrum wysokospecjalistycznych badań obrazowych. Istnieje możliwość wykonania badania rezonansem magnetycznym, tomografią komputerową oraz scyntygrafię. Świadczenia realizowane w koszalińskiej placówce realizowane są zarówno na NFZ, jak i prywatnie.

Serdecznie zapraszamy do placówki Affidea Koszalin PET/CT przy ulicy Tytusa Chałubińskiego 7, gdzie nasz doświadczony zespół dba o każdego Pacjenta, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.