Euromedic Diagnostics, spółka córka Euromedic International i jedna z największych w Polsce sieci centrów diagnostycznych zainwestowała w sieć wyspecjalizowanych pracowni rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz PET/CT prowadzonych przez firmę NU-MED Grupa S.A. Zakup jest zgodny ze strategią Euromedic zakładającą rozpowszechnianie w Polsce najnowocześniejszych urządzeń do diagnozowania i leczenia zmian nowotworowych oraz zwiększanie dostępu chorych do bezpłatnych usług diagnostycznych.

NU-MEDIC to nowoczesna i dobrze zarządzana sieć wyspecjalizowanych pracowni diagnostycznych: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz PET/CT. Oprócz standardowych badań wykonuje również badania nietypowe, takie jak tomografia komputerowa serca czy diagnostyka dzieci, co wyróżnia ją na tle konkurencji. Sieć stanowi ważne ogniwo w systemie ochrony zdrowia na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Euromedic Diagnostics kupił od firmy NU-MED Grupa S.A łącznie 7 pracowni diagnostycznych zlokalizowanych w Ełku, Bartoszycach, Biskupcu, Olsztynie oraz Wejherowie. Zakup sieci pozwoli na wzmocnienie obecności Euromedic w  województwie warmińsko-mazurskim. Transakcja jest zgodna ze strategią Euromedic Diagnostics, zakładającą rozpowszechnianie w Polsce najnowocześniejszych urządzeń do diagnozowania i leczenia zmian nowotworowych oraz zwiększanie dostępu chorych do bezpłatnych usług diagnostycznych. To również kolejny krok do dalszego rozwoju spółki w kierunku rozbudowy infrastruktury oraz poszerzania gamy świadczeń