Rozmiar czcionki

Miesiąc Walki z Rakiem Piersi w Affidea

Październik od lat jest miesiącem poświęconym budowaniu świadomości na temat wszystkich aspektów walki z rakiem piersi: od profilaktyki, poprzez diagnostykę aż po leczenie. Miesiąc ten w sposób szczególny łączy ze sobą także historie kobiet, które odbyły lub wciąż prowadzą walkę z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Te historie stanowią także część naszej codzienności – w placówkach Affidea diagnozujemy i leczymy pacjentki z nowotworem piersi. Swoją cegiełkę chcemy dołożyć także do działań profilaktycznych. Szczególnie bliskie naszemu sercu są inicjatywy lokalne. Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć do wydarzeń realizowanych w miastach, w których od lat świadczymy nasze usługi.

W tym roku nasi koledzy i koleżanki z Międzynarodowego Centrum Onkologii Poznań wzięli udział w Biegu Kobiet Zawsze Pier/w/si, a zespół koszalińskiego MCO w Marszu Różowej Wstążki, gdzie pojawił się także ze stoiskiem edukacyjnym. Wsparliśmy również wydarzenie Miastko, organizowane przez Stowarzyszenie Kierunek Polanów, fundując na rzecz Hospicjum Domowego pompę do podawania morfiny.