Rozmiar czcionki

Modernizacja placówek w Tczewie i Gdyni

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy prace modernizacyjne w naszych placówkach Affidea w Tczewie i Gdyni, których efektem jest oddanie do użytku nowych aparatów do wykonania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.

 

W placówce Affidea w Tczewie dla Pacjentów udostępniliśmy 64-rzędowy tomograf komputerowy, wyposażony w oprogramowanie wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz mający możliwość automatycznego pozycjonowania pacjenta do badania. Nowy aparat TK w naszej pracowni umożliwia skrócenie czasu badania w stosunku do poprzedniego modelu, jakim dysponowaliśmy, co jest szczególnie ważne w przypadku osób, którym pozostanie w wymuszonej, nieruchomej pozycji sprawia trudność. Skrócony czas badania wpływa nie tylko na wygodę badanego, ale także pozwala na przeprowadzenie diagnostyki obrazowej bez powstających w wyniku ruchu artefaktów. Aparat ogranicza dawkę promieniowania, a wielkość gantry (tunelu) zmniejsza dyskomfort u cierpiących na klaustrofobię. Udźwig stołu do 306 kg pozwala na wykonanie badania pacjentom o większej masie ciała. Urządzenie pozwala wykonać badania różnych okolic anatomicznych w tym samym czasie, np. jednoczesnej tomografii komputerowej klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy, dzięki czemu pacjent unika wielokrotnych wizyt w pracowni.

 

Z kolei w naszej placówce Affidea w Gdyni Pacjenci zyskali dostęp do 1,5-teslowego rezonansu magnetycznego z funkcją redukcji hałasu oraz cewek dedykowanych do badania poszczególnych okolic anatomicznych. Przy pomocy nowego aparatu wykonujemy między innymi diagnostyczne procedury neurologiczne, onkologiczne i ortopedyczne, możemy także obrazować mózgowie w kierunku udaru mózgu. Dzięki zastosowaniu elastycznych cewek, pacjenci uzyskują możliwość szczegółowego badania, m. in. nadgarstka i kolana. Aparat MR wyposażony jest także w systemy i aplikacje, które wpływają na czułość i czas wykonywania badania, co przekłada się chociażby na obrazowanie MR piersi, MR jamy brzusznej czy badanie twarzoczaszki. Rozszerzyliśmy także nasze usługi o obrazowanie jelita cienkiego (enterografię MR) oraz badanie dróg żółciowych (cholangiografię MR). Badania odbywają się w scenerii orłowskiego klifu.