Dynamiczny rozwój medycyny zapewnia coraz większą skuteczność w walce z wieloma schorzeniami. By jednak rozpocząć odpowiednie leczenie, niezbędne jest rozpoznanie choroby. Centrum Medyczne Affidea przy ul. Jagiellońskiej 72 w Kielcach rocznie pomaga w postawieniu diagnozy ponad 20 tys. pacjentom, wykonując badania rezonansem magnetycznym i tomografem komputerowym zarówno w ramach refundacji NFZ, jak i prywatnie. W listopadzie w placówce zakończyły się prace modernizacyjne.

 

Najistotniejszym punktem modernizacji Centrum Medycznego Affidea w Kielcach, mieszczącego się przy ul. Jagiellońskiej 72, była wymiana rezonansu magnetycznego na nowy aparat – Signa Voyager 1,5T firmy GE Healthcare. Pozwala on w przypadku pojawiających się dolegliwości nie tylko na ocenę stanu m.in.: stawów, kręgosłupa, głowy, jamy brzusznej czy miednicy, ale i na przeprowadzanie wysokospecjalistycznych badań, takich jak np. rezonans magnetyczny piersi czy multiparametryczny rezonans prostaty.

 

Aby rozpoznać wiele chorób jeszcze na ich początkowym etapie zaawansowania, kiedy szanse na wyleczenie są największe, często potrzebna jest pogłębiona diagnostyka. Ta natomiast wymaga specjalistycznej aparatury – mówi dr n. med. Justyna Znojek, Kierownik Medyczny Regionu Świętokrzyskiego Affidea. – Sprzęt jednak to nie wszystko – o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów dba na co dzień 29-osobowy zespół: lekarzy radiologów, techników elektroradiologii, pielęgniarek i pracowników obsługi pacjenta – dodaje p. o Dyrektora Regionu Świętokrzyskiego Affidea Aneta Adamczyk-Kotwica.

 

W kieleckiej placówce Affidea przeprowadzono także m.in. rearanżację recepcji i remont poczekalni.