Rozmiar czcionki

Affidea działa w Olsztynie już od ponad 20 lat, wykonując dziesiątki tysięcy badań rocznie. Przez ponad dwie dekady nieustannie dbaliśmy o jakość oferowanych przez nas usług.  W tym roku po raz kolejny przeprowadziliśmy modernizację placówki, dzięki której nasi pacjenci uzyskali dostęp m.in. do rezonansu magnetycznego wyposażonego w szereg rozwiązań i aplikacji opartych na sztucznej inteligencji.

W naszym Centrum Diagnostycznym przy ul. Niepodległości 44  pacjenci mogą wykonać diagnostykę  na nowym aparacie rezonansu magnetycznego (MRI), który pozwala na nieinwazyjną i bezpieczną ocenę poszczególnych okolic anatomicznych i stanu organizmu, m.in.: tkanek miękkich, kończyn, stawów, kręgosłupa, mózgu, twarzoczaszki, jamy brzusznej czy miednicy. Olsztyńska placówka Affidea przeprowadza również wysokospecjalistyczne badania: MRI serca, piersi, angio-MRI naczyń oraz multiparametryczny rezonans prostaty, a także umożliwia ocenę postępu leczenia schorzeń onkologicznych.

Nowe urządzenie eliminuje też zakłócenia obrazu wynikające z ruchów pacjenta, co w praktyce przekłada się na minimalizowanie potrzeby powtórzenia badania. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu rozwiązań sztucznej inteligencji, jego czas trwania jest krótszy w porównaniu do badań wykonanych za pomocą naszego poprzedniego aparatu, przy jednoczesnej znacznie lepszej jakości uzyskiwanych obrazów – mówi Artur Łukaszewicz, Kierownik Medyczny Affidea Olsztyn. Tunel wspomnianego rezonansu ma średnicę 70 cm, co daje komfort także pacjentom o bardziej masywnej budowie ciała i może być istotne podczas badań dzieci oraz osób czujących niepokój w związku z ograniczoną przestrzenią.

Nasza radość z tej inwestycji jest tym większa, że to kolejne tak duże przedsięwzięcie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zaledwie w 2022 roku w naszej pracowni przy ul. Żołnierskiej 18 w Olsztynie, wymieniliśmy aparat PET/CT. Obecne rozwiązanie pozwala na wczesne wykrycie m.in. raka płuc, piersi, szyjki macicy, jelita grubego, mózgu, chłoniaka, czerniaka, nowotworów tkanki kostnej i mięśniowej oraz głowy i szyi. Nowy aparat stanowi także narzędzie do planowania i monitorowania procesu leczenia oraz oceny skuteczności prowadzonej terapii, dostarczając informacji o ewentualnych nowych zmianach chorobowych. Centrum Affidea PET/CT wykonuje badania w ramach refundacji NFZ dla pacjentów z całej Polski.

Wymiana rezonansu magnetycznego oraz wcześniej aparatu PET/CT daje pacjentom możliwości uzyskania wyniku badań w szerokim zakresie dolegliwości i chorób przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Nasz zespół w Olsztynie z troską o bezpieczeństwo i komfort badanych diagnozuje rocznie ponad 30 000 osób. Ważnym wyrazem docenienia naszej pracy są pacjenci z innych województw – w szczególności z pomorskiego i mazowieckiego – którzy zaufali nam, wykonując w naszej pracowni badanie PET/CT – mówi Krzysztof Bratus, Dyrektor Regionu Warmia i Mazury.

W naszych olsztyńskich placówkach wykonujemy badania bezpłatnie w ramach refundacji NFZ oraz komercyjnie.