Pierwszym krokiem do skutecznej walki z chorobą jest jednoznaczna i precyzyjna diagnoza. Przez ostanie 16 lat, w Centrum Medycznym Affidea Skarżysko-Kamienna, pacjenci mieli dostęp do specjalistycznych badań diagnostyki obrazowej, które teraz, po wymianie aparatu do tomografii komputerowej, zyskały jeszcze wyższą jakość.

Diagnostyka obrazowa to od lat nieoceniona pomoc w wykrywaniu licznych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, kardiologicznych czy nowotworowych. Niejednokrotnie to właśnie dzięki szybkim i precyzyjnym wynikom rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej, możliwe jest postawienie trafnej diagnozy, a co za tym idzie – wdrożenie właściwej terapii i powrót do zdrowia.

W placówce Affidea w Skarżysku-Kamiennej pacjenci zyskali dostęp do nowoczesnego tomografu komputerowego, umożliwiającego skrócenie czasu badania aż o ok. 50%. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, którym pozostanie w wymuszonej, nieruchomej pozycji sprawia trudność. Skrócony czas badania wpływa nie tylko na wygodę badanego, ale także pozwala na przeprowadzenie diagnostyki obrazowej bez powstających w wyniku ruchu artefaktów.

Nowy aparat zapewnia obrazy o bardzo wysokiej jakości oraz ogranicza dawkę promieniowania nawet o 50%. Posiada również większą średnicę gantry, co minimalizuje dyskomfort u cierpiących na klaustrofobię. Udźwig stołu do 306 kg pozwala na wykonanie badania pacjentom o większej masie ciała.

Niewątpliwą zaletę nowego urządzenia stanowi również możliwość wykonania badania różnych okolic anatomicznych w tym samym czasie, np. jednoczesnej tomografii komputerowej klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy, dzięki czemu pacjent unika wielokrotnych wizyt w pracowni.