Do badań piersi zachęcamy kobiety przez cały rok. Nie ma jednak lepszego miesiąca na przypomnienie im o tym, jak ważne jest regularne monitorowanie stanu zdrowia, niż październik. W ostatnich 10 dniach października intensyfikujemy promowanie wykonywania badania MR piersi, z myślą o kobietach w każdym wieku. Przypominamy, że piękno to zdrowie, a w codziennej gonitwie warto czasem wcisnąć pauzę. Chociaż czas często przedstawiany jest jako nasz wróg, my zachęcamy, by traktować go jak sprzymierzeńca. Dzięki niemu bogatsze w doświadczenia i mądrość życiową możemy co roku podejmować najważniejszą decyzję – o wykonaniu badania, które może uratować nam życie.

Kampania kierowana jest do trzech grup wiekowych kobiet. Dotyka zagadnień, które są ważne w życiu każdej z nas:

Czy zastanawiałaś się…

ile rocznie wydajesz na małe przyjemności? Kosmetyki, torebki, ubrania…? Jedno badanie w roku może pomóc we wczesnym wykryciu nowotworu. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie.

Kobiety są wielozadaniowe. Realizują się zawodowo, tworzą ognisko domowe, pomagają dzieciom rozwinąć skrzydła. Dla swoich przyjaciół zawsze znajdują czas i służą im dobrą radą.

Robimy bardzo wiele, ale wciąż za mało.

W codziennej gonitwie czas włączyć pauzę. Wciąż zbyt mało z nas wykonuje regularne badania.

Czas jest naszym sprzymierzeńcem!

z wiekiem nabieramy doświadczenia, spełniamy się w coraz większej ilości ról, budujemy poczucie własnej wartości i pewność siebie. Wszystko wskazuje na to, że czas jest naszym sprzymierzeńcem! Dzięki niemu otrzymujemy też niezwykłą szansę – im wcześniej wykryjemy nowotwór piersi, tym większa szansa na jego wyleczenie.

A mimo to umieralność na raka piersi wzrasta z roku na rok

Statystyki są jednak zatrważające. Z roku na wzrasta umieralność na raka piersi. Zgodnie z opublikowanym w 2019 r. raportem Narodowego Instytutu Zdrowia-PZH w Warszawie, w latach 2010-2016 współczynnik zgonów odnotowywanych w Polsce z powodu tego nowotworu zwiększył się o 7,2 proc.*

W naszej kampanii zachęcamy, żeby wspólnie to zmienić

Wczesne wykrycie zmian dzięki badaniu rezonansem magnetycznym piersi, pozwala na skuteczną walkę z chorobą. Zachęcamy do umówienia się na rezonans magnetyczny.

 

Jak wykonać samobadanie piersi?