Rozmiar czcionki

Relacja z 43. Kongresu Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego

W dniach 15-17.06.2023, we Wrocławiu, odbył się 43. Kongres Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Z przyjemnością informujemy, że Affidea pojawiła się na nim nie tylko w roli sponsora, ale także w ramach wystąpień naukowych oraz ze stoiskiem informacyjnym, dostępnym dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Kongres PLTR jest okazją do bezpośrednich spotkań środowiska radiologicznego, wymiany myśli i doświadczeń oraz rozmów na temat osiągnięć i wyzwań, jakie stoją przed tą dziedziną medycyny. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się radiolodzy, technicy elektroradiologii, pielęgniarki, fizycy medyczni oraz inżynierowie, lekarze innych specjalizacji i studenci. Od wczesnych godzin porannych mieli możliwość uczestniczenia w panelach edukacyjnych, gdzie liczni prelegenci dzielili się ekspercką wiedzą z szeroko pojętej diagnostyki obrazowej oraz omawiali najbardziej wymagające przypadki kliniczne.

Wśród występujących pojawiła się m.in. dr Hanna Falińska z wykład na temat wykrywania i oceny wznowy raka gruczołu krokowego w badaniu obrazowy rezonansem magnetycznym. Z lekcją radiologii klinicznej nt. raka płuca w zmianach torbielowatych, jako nowego wyzwania diagnostycznego, wystąpiła natomiast dr n. med. Anna Chodorowska.

Doktor Hanna Falińska zaprezentowała także efekty wspólnej pracy z prof. Mirosławem Dziukiem oraz dr Adamem Halińskim, w postaci doniesień klinicznych z pierwszego w Polsce zabiegu biopsji celowanej zmiany ogniskowej w gruczole krokowym z wykorzystaniem fuzji badania 68Ga-PSMA PET/CT z badaniem USG.

Bartłomiej Biały, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Affidea, miał okazję podczas Sesji Informatycznej opowiedzieć o roli sztucznej inteligencji (AI) w zwiększeniu dostępności do badań i optymalizacji kosztów.

Przy stoisku informacyjnym nasi specjaliści opowiadali o swojej pracy, pokazywali rozwiązania systemowe i procesowe, które każdego dnia udoskonalamy w trosce o jakość i komfort pracy w radiologii stacjonarnej, jak i teleradiologia.

Wszystkim naszym koleżankom i kolegom gratulujemy udanych wystąpień i owocnych spotkań.