Rozmiar czcionki

Za nami i przed nami – kolejny sezon z Trefl Gdańsk

Jesteśmy dumni z gry polskich siatkarzy, ich sportowego ducha, pasji i determinacji, które pokazują na treningach oraz meczach. A w Affidea rozumiemy, jak wiele można zdziałać, gdy to pasja stanowi motywację – to ona kieruje naszymi staraniami i pozwala każdego dnia wykorzystywać osiągnięcia techniki i wiedzę medyczną w walce o zdrowie Pacjentów. Dlatego miło nam poinformować, że sezon 2022/2023 był drugim już z kolei, w którym wspieraliśmy drużynę Trefl Gdańsk – nieustannie zaskakującą nas swoim sercem i hartem.

 

Siatkarze „Gdańskich lwów” wykonywali u nas przede wszystkim rezonanse magnetyczne i tomografie komputerowe, które pozwalały na szybką diagnostykę urazów oraz wdrożenie leczenia kontuzji. – Bardzo dziękujemy sieci Affidea za kolejny sezon wspólnej gry. Dzięki tej współpracy nasz sztab medyczny był w stanie w krótkim czasie decydować o sposobach leczenia poszczególnych urazów naszych graczy. To naprawdę niezwykle istotny element siatkarskiej układanki. W przypadku drobnych urazów efekty tych działań widać podczas każdego meczu, gdy nasi siatkarze, pełni sił oraz zdrowia, stają do walki z rywalami. Bardzo dziękujemy za już drugi sezon wspólnej gry  mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

 

W sezonie 2022/2023 z badań rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej korzystali m.in. Piotr Orczyk po kontuzji, której doznał w meczu wyjazdowym w Suwałkach oraz Jakub Czerwiński, który miał problemy z barkiem, czy pozostałe „gdańskie lwy” w przypadku drobnych urazów.

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że początki stosowania rezonansu magnetycznego w celach innych niż naukowe, były ściśle związane ze sportem. Rezonans wykorzystywano do diagnozowania urazów sportowych – zazwyczaj niezwykle skomplikowanych i trudnych do oceny za pomocą innych badań obrazowych. Brak rozpoznania często przekreślał dalszą karierę sportową. Cieszymy się, że w dzisiejszych czasach ta metoda diagnostyczna jest powszechnie dostępna, ale też jesteśmy dumni, że wciąż możemy wspierać badaniami sportowców o wspaniałym potencjale i osiągnięciach – mówi Monika Roeding, Dyrektor Regionu Pomorskiego Affidea.

 

Klubowi Trefl Gdańsk przyświeca szlachetna misja przyczyniania się do rozwoju młodych mieszkańców Gdańska. Lwy, które od lat stanowią symbol miasta, wspaniale oddają także cechy sportowców: ambicję, szlachetność, waleczność i mądrość. Żółto-czarni, podobnie jak królowie zwierząt, chcą dominować nad swoimi rywalami. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy medycznej i oczywiście – kibicowaniu, osiągną swój cel.